Kroll Ontrack

Straciłeś komórkę? Dane skasujesz SMS-em.

Na kilku milionach nowoczesnych komórek Polacy przechowują obecnie zastrzeżone numery telefonów, dokumenty firmowe, a nawet hasła dostępowe do kont bankowych wraz z kodami PIN. Specjaliści informatyki śledczej opracowali narzędzie, które poprzez SMS pozwoli wykasować dane z nowoczesnych telefonów komórkowych w przypadku ich kradzieży bądź zgubienia i ochroni kluczowe dane przed dostaniem się w niepowołane ręce.

Straciłeś komórkę? Dane skasujesz SMS-em. więcej »

61 % pracowników naraża firmy na utratę kluczowych danych

Pomimo wprowadzonej polityki bezpieczeństwa danych, aż 61 procent pracowników nadal naraża firmy na utratę kluczowych dokumentów. Przeprowadzone na grupie stu przedstawicieli biznesu badanie firmy Kroll Ontrack wykazało, że pracownicy wciąż częściej zapisują najcenniejsze firmowe pliki na prywatnych, lokalnych dyskach niż w zabezpieczonej firmowej sieci.

61 % pracowników naraża firmy na utratę kluczowych danych więcej »

Kryzys sprzyja wyciekowom danych?

Masowe zwolnienia pracowników, zabrane przez nich firmowe dane, a w efekcie potencjalna utrata milionów dolarów to według ekspertów najbardziej prawdopodobny scenariusz, z jakim będzie musiało zmierzyć się wiele firm w nadchodzących miesiącach na całym świecie. Informatycy śledczy Kroll Ontrack ostrzegają, że panujący na świecie kryzys to również dla polskiego biznesu najbardziej newralgiczny okres, jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych zapisanych na firmowych dyskach.

Kryzys sprzyja wyciekowom danych? więcej »

Scroll to Top