McAfee aresztowany

Opublikowano: 6 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Po trzech tygodniach poszukiwań John McAfee, twórca firmy McAfee, został aresztowany w Gwatemali. Zostanie zapewne ekstradowany do Belize, gdzie może odpowiedzieć za zabójstwo sąsiada.

Dawid ZarazińskiMcAfee aresztowany

Twórca McAfee poszukiwany za morderstwo

Opublikowano: 13 listopada 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

John McAfee, twórca firmy McAfee, jednego z gigantów na rynku komputerowego bezpieczeństwa, jest poszukiwany przez policję z Belize. Milioner podejrzewany jest o popełnienie morderstwa.

Dawid ZarazińskiTwórca McAfee poszukiwany za morderstwo

Domena .pl w gronie najbardziej ryzykownych

Opublikowano: 4 listopada 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Domena Polski .pl trafiła do pierwszej dwudziestki najbardziej ryzykownych domen świata według McAfee – firmy zajmującej się m.in. bezpieczeństwem w Internecie.

aznews.plDomena .pl w gronie najbardziej ryzykownych

Raport McAfee ujawnia wzrost politycznego „hacktywizmu”

Opublikowano: 10 lutego 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Opublikowany raport firmy McAfee na temat cyber-zagrożeń wskazuje na najbardziej spamogenne tematy 2009 roku oraz zwraca uwagę na wzrost motywowanych politycznie ataków hakerskich w takich krajach, jak Polska, Łotwa, Dania i Szwajcaria. Według raportu w 2009 roku przesyłano średnio 135,5 miliarda niechcianych wiadomości dziennie. Jednak w czwartym kwartale tego roku zanotowano spadek ilości spamu o 24% w stosunku do trzeciego kwartału.

Tomasz UchańskiRaport McAfee ujawnia wzrost politycznego „hacktywizmu”

Raport McAfee ujawnia cyfrową zimną wojnę

Opublikowano: 29 stycznia 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Niedawne ataki ujawnione przez Google’a wskazują na zagrożenie infrastruktury strategicznej. Według raportu opracowanego przez centrum CSIS na zlecenie firmy McAfee, 40% organizacji odpowiadających za infrastrukturę obawia się poważnych ataków w ciągu najbliższego roku.

Hanna LaskowskaRaport McAfee ujawnia cyfrową zimną wojnę