McAfee

McAfee aresztowany

Po trzech tygodniach poszukiwań John McAfee, twórca firmy McAfee, został aresztowany w Gwatemali. Zostanie zapewne ekstradowany do Belize, gdzie może odpowiedzieć za zabójstwo sąsiada.

Twórca McAfee poszukiwany za morderstwo

John McAfee, twórca firmy McAfee, jednego z gigantów na rynku komputerowego bezpieczeństwa, jest poszukiwany przez policję z Belize. Milioner podejrzewany jest o popełnienie morderstwa.

Raport McAfee ujawnia wzrost politycznego „hacktywizmu”

Opublikowany raport firmy McAfee na temat cyber-zagrożeń wskazuje na najbardziej spamogenne tematy 2009 roku oraz zwraca uwagę na wzrost motywowanych politycznie ataków hakerskich w takich krajach, jak Polska, Łotwa, Dania i Szwajcaria. Według raportu w 2009 roku przesyłano średnio 135,5 miliarda niechcianych wiadomości dziennie. Jednak w czwartym kwartale tego roku zanotowano spadek ilości spamu o 24% w stosunku do trzeciego kwartału.

Raport McAfee ujawnia cyfrową zimną wojnę

Niedawne ataki ujawnione przez Google’a wskazują na zagrożenie infrastruktury strategicznej. Według raportu opracowanego przez centrum CSIS na zlecenie firmy McAfee, 40% organizacji odpowiadających za infrastrukturę obawia się poważnych ataków w ciągu najbliższego roku.

Scroll to Top