News Corp.

News Corp. do podziału

Konglomerat medialny News Corp. znajdujący się w rękach swojego twórcy, Ruperta Murdocha, prawdopodobnie podzieli swoją działalność.

News Corp. potwierdza plany sprzedaży MySpace

Firma News Corp. oficjalnie potwierdziła swoje plany sprzedaży serwisu MySpace. Podczas wczorajszej konferencji, na której ogłoszono wyniki finansowe korporacji, Chase Carey, dyrektor ds. operacyjnych powiedział, że „to właściwy czas” by MySpace znalazł nowego właściciela.

Washington Post z płatną aplikacją dla iPhone; nowa nadzieja dla wydawców?

Tradycyjne media, zwłaszcza prasa, podobnie jak branża muzyczna, przechodzą poważne przeobrażenia wymuszane przez technologiczno-internetową zmianę. Funkcjonowanie na dotychczasowych zasadach nie wydaje się możliwe. Nowe modele biznesowe rodzą się jednak w wielkich trudach i wciąż brakuje pewnej recepty na sukces…

Nowa wizja MySpace – czy wystarczy by uratować tonący okręt?

Serwis MySpace będzie miał nowe hasło przewodnie: „Discover and be Discovered” (Odkrywaj i bądź odkrywany), dowiedział się TechCrunch. Ma ono towarzyszyć promocyjnym działaniom portalu, którego istnienie od jakiegoś już czas stoi pod znakiem zapytania – głównie z powodu użytkowników odchodzących do Facebooka.

Hulu we wrześniu w Wielkiej Brytanii?

Prawdopodobnie już we wrześniu Hulu wejdzie do Europy. Serwis umożliwiający oglądanie pełnometrażowych filmów i seriali pojawi się w Wielkiej Brytanii. Właściciele platformy kończą negocjacje z lokalnymi nadawcami.

[szybko] MySpace w Chinach

News Corp., właściciel MySpace.com, podjął decyzję o uruchomieniu MySpace w Chinach. Serwis jest zarządzany przez lokalny podmiot ze wsparciem finansowym ze strony MySpace.com, IDG oraz China Broadband Capital Partners LP. Testowa wersja serwisu pojawiła się w sieci w piątek. (ECT news)

Przewiń do góry