Piotr Kowalczyk

Kryzys póki co omija reklamę internetową

Według badania IAB AdEx, przeprowadzonego przez PwC, wartość polskiego rynku reklamy on-line w pierwszym półroczu 2011 wyniosła prawie miliard złotych. Jest to o jedną czwartą więcej, niż w analogicznym okresie z ubiegłego roku.

Wzrost wartości rynku reklamy internetowej

Wyniki badania IAB AdEx przeprowadzonego dla IAB Polska przez firmę doradczą PwC wskazują na rekordowy, 18% wzrost wydatków na reklamę online w pierwszym półroczu 2010 r. w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku.

Poradnik: Brand advertising online

W październikowym wydaniu miesięcznika M&MP ukaże się poradnik poświęcony tematyce Brand advertising online. To kolejna publikacja, która powstała w wyniku współpracy Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i wydawcy magazynu Media i Marketing Polska.

Porozumienie GIODO z branżą internetową

Celem podpisania przez GIODO porozumienia z branżą internetową jest opracowanie kodeksu dobrych praktyk zapewniającego przestrzeganie przez dostawców usług internetowych zasad ochrony danych osobowych.

Onet.pl wdraża system targetowania behawioralnego

Portal Onet.pl wdraża system targetowania behawioralnego reklam. Projekt wkroczył właśnie w końcową fazę, w portalu rozpoczynają się testowe kampanie dla pierwszych klientów, reprezentujących branże: motoryzacyjną, finansową, telekomunikacyjną i FMCG. Kampanie targetowane behawioralnie opierać się będą na szczegółowej analizie zachowań internauty w portalu Onet.pl i innych serwisach Grupy Onet.pl SA. W bazie danych zapisywane będą informacje …

Onet.pl wdraża system targetowania behawioralnego więcej »

Impactor 2007: Dzień specjalny – Internet

W trakcie 9 edycji konferencji Impactor 2007, która odbędzie się 22 lutego w hotelu Mariott, możemy się spodziewać wielu nowości. W tym roku po raz pierwszy konferencję poprzedzać będzie dzień specjalny. 21 lutego 2007 w dniu poprzedzającym konferencję Impactor 2007 odbędzie się dzień specjalny poświecony trzem tematom: – Internetowi – który prowadzony jest przez Interactive …

Impactor 2007: Dzień specjalny – Internet więcej »

Przewiń do góry