Zapłacisz za dostęp do artykułów Rzeczpospolitej

Opublikowano: 3 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Właściciel serwisów Rp.pl, Ekonomia24.pl i Parkiet.pl, Presspublica, zdecydował się wprowadzić jednolity system opłat za dostęp do wybranych treści wyżej wymienionych witryn. Oznacza to, że aby przeczytać część artykułów w internetowym wydaniu Rzeczpospolitej trzeba będzie za to zapłacić. I to niestety niemało.

Marta Michałek-MachniewskaZapłacisz za dostęp do artykułów Rzeczpospolitej

Forum Media Innovations & Consumer Trends

Opublikowano: 1 czerwca 2010. Kategoria: Patronaty. Tagi: ,

Dynamika rynku mediów, wzrastające oczekiwania klientów i postęp zaawansowanych technologii wymagają nie tylko nadążania za zmianami, ale aktywnego uczestnictwa w ich wywoływaniu, a co za tym idzie modyfikacji dotychczasowych modeli biznesowych i strategii komunikacji.

Dawid ZarazińskiForum Media Innovations & Consumer Trends

Kaspersky Internet Security 2010 w Rzeczpospolitej

Opublikowano: 15 listopada 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , ,

Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, rozpoczął współpracę z „Rzeczpospolitą”. Efektem współpracy jest dołączenie do gazety „Rzeczpospolita” płyty CD z programem Kaspersky Internet Security 2010 zapewniającym kompletną ochronę komputera.

Hanna LaskowskaKaspersky Internet Security 2010 w Rzeczpospolitej

Samorządy wprowadzają elektroniczne dzienniki nauczycielskie

Opublikowano: 24 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , ,

Władze Wrocławia postanowiły skorzystać z możliwości jakie daje wprowadzone 16 lipca rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które reguluje zasady wdrażania w placówkach szkolnych elektronicznych dzienników. Oprócz Wrocławia e-dzienniki pojawią się w trakcie roku szkolnego też w Sopocie, Rudzie Śląskiej, Elblągu i gminie Czchów – pisze Rzeczpospolita.

Sylwester KozakSamorządy wprowadzają elektroniczne dzienniki nauczycielskie

Permanentna inwigilacja polskiego internetu?

Opublikowano: 20 sierpnia 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , , ,

Z informacji zdobytych przez dziennik Rzeczpospolita wynika, że 8 czerwca podczas spotkania przedstawicieli Komendy Głównej Policji, Straży Granicznej, CBA, ABW oraz MSWiA doszło do powstania grupy roboczej, mającej zająć się nowelizacją ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Wyżej wymienione instytucje chcą wprowadzenia obowiązku gromadzenia przez portale internetowe informacji o użytkownikach.

Sylwester KozakPermanentna inwigilacja polskiego internetu?

UOKiK obserwuje reklamy pop-up

Opublikowano: 11 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , ,

Jak poinformowała Rzeczpospolita Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów postanowił zbadać uciążliwość reklam internetowych. Chodzi o utrudnienia związane z zamykaniem wyskakujących nośników reklamowych. Brak opcji zamknięcia okna lub uciekający krzyżyk to przykłady praktyk, które UOKiK ma zamiar ukrócić.

Sylwester KozakUOKiK obserwuje reklamy pop-up

Cyfrowa klasyka kina polskiego za 10 mln złotych

Opublikowano: 4 sierpnia 2009. Kategoria: Bez kategorii. Tagi: , , , , , , , ,

Polskie firmy zajmujące się cyfryzacją produkcji filmowych chcą wsparcia ze strony Ministerstwa Kultury odnośnie cyfrowej restauracji 50 polskich filmów należących do kanonu kina polskiego. Z ministrem kultury Bogdanem Zdrojewskim spotkał się w tej sprawie prezes Kino Polska Dystrybucja Grzegorz Molewski – informuje Rzeczpospolita.

Sylwester KozakCyfrowa klasyka kina polskiego za 10 mln złotych