Symantec

Hakerzy opublikowali kod źródłowy programu Symantec PCAnywhere

We wtorek, 7 lutego haker podpisujący się jako YamaTough opublikował za pośrednictwem strony The Pirate Bay kod źródłowy do programu Symantec PCAnywhere. Nie pomogła oferta firmy sprzedającej oprogramowanie antywirusowe opiewająca na 50 tys. dolarów.

Microsoft kończy prace nad darmowym antywirusem

Jak donosi Reuters, Microsoft finalizuje prace nad długo oczekiwanym darmowym oprogramowaniem antywirusowym dla komputerów osobistych. Ma ono konkurować z produktami sprzedawanymi przez Symanteca, czy McAfee. Domniemana nazwa projektu – Morro.

Szukasz pracy? Uważaj na spamerów!

Internetowi przestępcy masowo rozsyłają spam, w którym informują użytkowników o odrzuceniu ich kandydatury przez potencjalnego pracodawcę. Maile zawierają załącznik z domniemaną kopią CV odbiorcy, która w rzeczywistości jest złośliwym oprogramowaniem, zdefiniowanym przez firmę Symantec jako Hacktool.Spammer.

Nowy trojan atakuje komputery Mac

Użytkownicy komputerów Mac powinni zwiększyć swoją czujność. Eksperci firmy Symantec poinformowali o wykryciu nowego trojana o nazwie OSX.Iservice, infekującego te właśnie komputery.

Spam powraca! 80% maili to niechciane wiadomości

Zgodnie ze wcześniejszymi przewidywaniami ilość rozsyłanego spamu powróciła do wysokiego poziomu 80% – poinformowała firma Symantec w swoim ostatnim raporcie „The State of Spam”. Zamknięcie firmy McColo nie powstrzymało cyberprzestępców, którzy zdołali już odbudować sieć wysyłkową. Zdarzenie to może spowodować, że spamerzy będą stale wykorzystywać sieci bot typu peer-to-peer, które są bardziej elastyczne w administrowaniu.

Polska na czele w rankingach piractwa komputerowego

Polska zajęła 6. miejsce w rankingu ilości udostępnianych plików do ściągnięcia poprzez sieć BitTorrent oraz 2. miejsce w rankingu ilości udostępnionych gier komputerowych. Polscy użytkownicy Internetu bardzo chętnie udostępniają pirackie pliki do ściągnięcia w sieciach P2P – wynika z „Raportu na temat gospodarki czarnorynkowej” przygotowanego przez firmę Symantec. Polska zajęła 6. miejsce w światowym rankingu …

Polska na czele w rankingach piractwa komputerowego więcej »

4% zombie pochodzi z Polski

Aż 4% wszystkich komputerów-zombie podłączonych do Internetu we wrześniu pochodziło z Polski – podała firma Symantec w swoim raporcie, „The State of Spam”. Największą ilość „zombie” zarejestrowano w tym czasie w Turcji (12%), Brazylii (9%) oraz Rosji (8%). Terminem „zombie” określa się komputer, który wykonuje polecenia cyberprzestępców bez wiedzy ich właścicieli i jest wykorzystywany do …

4% zombie pochodzi z Polski więcej »

Scroll to Top