Viruslist.pl

Bezprzewodowe lato

Kaspersky Lab opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł autorstwa Christiana Funka, analityka zagrożeń pracującego w niemieckim oddziale firmy. Autor omawia kwestie bezpieczeństwa związane z publicznymi sieciami Wi-Fi umożliwiającymi bezprzewodowe korzystanie z Internetu. Artykuł zawiera także informacje o metodach ochrony, które pozwalają na zmniejszenie ryzyka padnięcia ofiarą cyberprzestępców podczas wakacyjnego surfowania.

Bezprzewodowe lato więcej »

Wiem, co robiłeś zeszłej nocy…

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt. „Wiem, co robiłeś zeszłej nocy…”. Artykuł w przystępnym języku opisuje, jak oprogramowanie bezpieczeństwa może wykorzystywać moduł GPS do zwiększenia jakości ochrony smartfonów.

Wiem, co robiłeś zeszłej nocy… więcej »

Login i hasło raz proszę!

Kaspersky Lab opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt.: „Login i hasło raz proszę”. Tekst autorstwa Macieja Ziarka, analityka z Kaspersky Lab Polska, w sposób przystępny tłumaczy zjawisko socjotechniki oraz metody, dzięki którym cyberprzestępcy stosujący jej metody wchodzą w posiadanie informacji, których nie powinien znać nikt poza nami. Artykuł zawiera także porady, jak nie paść ofiarą socjotechnika.

Login i hasło raz proszę! więcej »

Phishing, pharming i sieci zombie

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowy artykuł pt.: „Phishing, pharming i sieci zombie – to czego nie wiesz o swoim komputerze”. Tekst autorstwa Macieja Ziarka, niezależnego analityka współpracującego z Kaspersky Lab Polska, w sposób przystępny tłumaczy metody wykorzystywane przez cyberprzestępców do oszukiwania i okradania nas z danych oraz pieniędzy.

Phishing, pharming i sieci zombie więcej »

Cybernetyczny wyścig zbrojeń

Kaspersky Lab, producent rozwiązań do ochrony danych, opublikował artykuł zatytułowany „Cybernetyczny wyścig zbrojeń” autorstwa dyrektora generalnego firmy – Jewgienija Kasperskiego. Dzisiaj cyberprzestępcy wykonują swoje operacje w taki sam sposób, w jaki prowadzi się legalne interesy: zlecają zadania na zewnątrz, obserwują marże i redukują koszty. W rezultacie, szkodliwe oprogramowanie zalewające obecnie Internet jest zupełnie inne niż

Cybernetyczny wyścig zbrojeń więcej »

Ewolucja rootkitów

Kaspersky Lab, producent rozwiązań służących do ochrony danych, opublikował nowy artykuł analityczny: „Ewolucja rootkitów”. Artykuł autorstwa Alisy Szewczenko, analityka wirusów z Kaspersky Lab, jest trzecim z serii dokumentów poświęconych ewolucji wirusów i rozwiązań antywirusowych. Autorka definiuje rootkity jako „programy, które obchodzą standardowe mechanizmy systemu poprzez wykorzystywanie technik ukrywania w celu zamaskowania obiektów systemowych, takich jak

Ewolucja rootkitów więcej »

Scroll to Top