gemiusRanking: Apple, Google czy Microsoft?

Opublikowano: 7 kwietnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Spektakularny debiut iPada, zwiększenie liczby odsłon z przeglądarki Google Chrome oraz znaczący wzrost popularności systemu operacyjnego Windows 7 – to tylko niektóre z najważniejszych trendów 2010 roku, które można było zaobserwować na serwisach gemiusRanking.

Hanna LaskowskagemiusRanking: Apple, Google czy Microsoft?

Microsoft: dobre wyniki Windows i Office; kiepskie działu online

Opublikowano: 29 października 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Microsoft ogłosiła wczoraj wyniki za pierwszy kwartał nowego roku fiskalnego. Przychód firmy wzrósł o 25 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, a zysk netto – o 51 proc. Gorsze wyniki zanotowano w kategorii online.

Dawid ZarazińskiMicrosoft: dobre wyniki Windows i Office; kiepskie działu online

Windows XP wciąż bezkonkurencyjny

Opublikowano: 4 października 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Mija niemal rok od premiery najnowszej edycji systemu operacyjnego Microsoftu – Windowsa 7. System wciąż zyskuje nowych użytkowników, ale spada dynamika tego wskaźnika. Tymczasem najbardziej zadowolonymi i najliczniejszymi pozostają użytkownicy Windowsa XP.

Dawid ZarazińskiWindows XP wciąż bezkonkurencyjny

Microsoft – świetne wyniki finansowe

Opublikowano: 27 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

To był świetny kwartał dla Microsoftu. Korporacja z Redmond zanotowała ponad 16 mld dolarów przychodów, czyli o 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. Zysk netto firmy wyniósł 4,52 miliarda dolarów, wzrastając z poziomu 3,05 mld dolarów rok temu.

Dawid ZarazińskiMicrosoft – świetne wyniki finansowe

Nawet 5 lat więzienia za tanie Windowsy z sieci

Opublikowano: 18 czerwca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop mężczyzny handlującego nielegalnym oprogramowaniem. Sprzedając w Internecie sprowadzane z Chin najbardziej popularne i łudząco podobne do oryginałów programy, naraził ich legalnych producentów na straty co najmniej 80.000 zł. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.

Hanna LaskowskaNawet 5 lat więzienia za tanie Windowsy z sieci