Windows 7

gemiusRanking: Apple, Google czy Microsoft?

Spektakularny debiut iPada, zwiększenie liczby odsłon z przeglądarki Google Chrome oraz znaczący wzrost popularności systemu operacyjnego Windows 7 – to tylko niektóre z najważniejszych trendów 2010 roku, które można było zaobserwować na serwisach gemiusRanking.

Microsoft: Windows 8 najwcześniej za dwa lata

W poście na swym oficjalnym, holenderskim blogu, firma Microsoft zapowiedziała, że nowa wersja systemu operacyjnego Windows oznaczona numerem 8 pojawi się na rynku nie wcześniej niż za dwa lata.

Windows XP wciąż bezkonkurencyjny

Mija niemal rok od premiery najnowszej edycji systemu operacyjnego Microsoftu – Windowsa 7. System wciąż zyskuje nowych użytkowników, ale spada dynamika tego wskaźnika. Tymczasem najbardziej zadowolonymi i najliczniejszymi pozostają użytkownicy Windowsa XP.

Microsoft – świetne wyniki finansowe

To był świetny kwartał dla Microsoftu. Korporacja z Redmond zanotowała ponad 16 mld dolarów przychodów, czyli o 22 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 roku. Zysk netto firmy wyniósł 4,52 miliarda dolarów, wzrastając z poziomu 3,05 mld dolarów rok temu.

Nawet 5 lat więzienia za tanie Windowsy z sieci

Śląscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wpadli na trop mężczyzny handlującego nielegalnym oprogramowaniem. Sprzedając w Internecie sprowadzane z Chin najbardziej popularne i łudząco podobne do oryginałów programy, naraził ich legalnych producentów na straty co najmniej 80.000 zł. Grozi mu za to nawet 5 lat więzienia.

Przewiń do góry