Valve prezentuje Steam dla Maków!

Opublikowano: 13 maja 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , ,

Valve, firma zajmująca się produkcją gier (Half-Life, Portal, Counter-Strike), udostępniła swą platformę Steam użytkownikom komputerów Mac. Czy może to być przełom dla posiadaczy urządzeń z nadgryzionym jabłkiem, którzy do tej pory pod względem liczby i dostępności gier pozostawali daleko w tyle za użytkownikami Windowsa?

Dawid ZarazińskiValve prezentuje Steam dla Maków!

ipla lite dla użytkowników Mac OS i Linux

Opublikowano: 25 września 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Udostępniona została platforma telewizji internetowej ipla dla użytkowników systemów operacyjnych Mac OS i Linux. Pierwsza wersja ipla lite (beta) zawiera najważniejsze moduły multimedialne umożliwiając odbiór transmisji na żywo oraz dostęp do biblioteki plików VOD. Kolejne wersje ipla lite wzbogacane będą o funkcje społecznościowe znane z podstawowej wersji aplikacji. Więcej informacji oraz aplikacja ipla lite dostępna jest na stronie www.lite.ipla.pl.

Robert Zarychtaipla lite dla użytkowników Mac OS i Linux

Nowy kompilator Visual Basic

Opublikowano: 21 lutego 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , , ,

Przedstawiciele projektu Mono poinformowali o ukończeniu prac nad kompilatorem Visual Basic, który umożliwia uruchamianie aplikacji napisanych w języku Microsoft Visual Basic na platformach systemowych Windows, Linux i Mac OS, bez wprowadzania poprawek do kodu. Programiści i klienci uzyskali w ten sposób wydajne i elastyczne narzędzie, które pozwala łatwo zwiększyć wartość niestandardowego oprogramowania. Dotychczasową wadą Visual Basica był fakt, że aplikacje …

Hanna LaskowskaNowy kompilator Visual Basic