Tylko grosz, czy tylko małe, chciwe grosiki?

Na zwołanej dziś konferencji prasowej ogłoszono oficjalny start Tylkogrosz.pl. Jest to nowy serwis aukcyjny typu All-Pay. Co wyróżnia go na tle konkurencji, chociażby Podbij.pl? Czym chce zachęcić użytkowników?
Odpowiedź wydaje się prosta: nutką ryzyka, dreszczykiem emocji i… chciwością. Już przy pierwszym kontakcie widać bowiem przede wszystkim niesamowite ceny. Telewizor LCD o wartości ponad 3000 zł można mieć już za 20 zł, a odtwarzacz Creative Zen, za który w sklepie trzeba byłoby zapłacić prawie 650 zł – za 5 zł i 50 gr. Piękne, że aż możliwe?

Na aukcje w Tylkogrosz.pl trafiają markowe produkty przeznaczone dla klasy średniej. Administrator serwisu rozpoczyna licytację ustalając czas jej trwania (co uzależnione jest od wartości produktu i może trwać od kilkudziesięciu sekund do 20 minut), a ceną wyjściową jest oczywiście jeden grosz. Kiedy użytkownik podbije cenę produktu – i znów, zawsze o jeden grosz – czas aukcji wraca do początku. Wygrywa ten, kto zalicytuje jako ostatni.

By mieć możliwość uczestniczenia w aukcji i podbijania ceny nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. W wybranym przez momencie można wysłać SMS na specjalny numer. Koszt takiej wiadomości to 3 zł plus VAT. Zarejestrowani użytkownicy mają możliwość wykupienia specjalnych pakietów, umożliwiających licytowanie.

W obecnej chwili prowadzonych jest osiem jednoczesnych aukcji. Wystawiane są na nich przede wszystkim produkty AGD i RTV. Planowane jest wprowadzenie aukcji Jeepa Wranglera oraz serii luksusowych kosmetyków dla kobiet. Licytacje są aktywne w godzinach 9-17.

Tylko grosz, czy tylko małe, chciwe grosiki? 1

Właścicielem serwisu jest spółka Coloma Investments. Prezes Zarządu spółki, Esko Kilpinen, nie ukrywał, że plany właścicieli serwisu zakładają 30 tys. zarejestrowanych użytkowników do końca tego roku i 100 tys. w połowie przyszłego. Przy optymistycznych warunkach serwis ma przynosić zyski już w drugim kwartale 2009 r.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry