Veritas przejmuje KVS

VERITAS Software Corporation zawarł ostateczną umowę o przejęciu spółki KVault Software Limited (KVS), twórcy oprogramowania do archiwizacji poczty elektronicznej. Transakcję wyceniono na około 225 mln USD. Dzięki przejęciu KVS, VERITAS będzie mógł oferować klientom zaawansowane oprogramowanie do przechowywania, zarządzania i wykonywania kopii zapasowych oraz archiwizacji poczty elektronicznej i innych danych przedsiębiorstwa.

Oprogramowanie KVS umożliwia opartą na zasadach archiwizację informacji o podstawowym znaczeniu dla firmy, przechowywanych w aplikacjach Microsoft Exchange, Microsoft SharePoint, Microsoft Office oraz systemach plików.

Archiwizacja rzadko wykorzystywanych informacji za pomocą oprogramowania KVS umożliwia firmom łatwiejsze zarządzanie zapotrzebowaniem na pamięci masowe w systemach poczty elektronicznej przy jednoczesnej redukcji związanych z tym kosztów sprzętowych. Co najważniejsze, udostępniane przez KVS funkcje archiwizacji i indeksowania upraszczają proces wyszukiwania. W przypadku zapytań wynikających z przepisów prawa administratorzy mogą szybko ustalić i dostarczyć żądane dane w całkowicie zautomatyzowany sposób, ograniczając zakłócenia działalności do minimum.

„Ponieważ KVS umożliwia poprawę dostępności i wydajności aplikacji Microsoft Exchange i pozwala zredukować koszt pamięci masowych, jest to kolejny ważny element strategii udostępniania mocy obliczeniowych” – powiedział Gary Bloom, prezes zarządu i dyrektor VERITAS Software. „Wobec coraz liczniejszych wymagań prawnych klienci potrzebują rozwiązań, które pozwolą im szybko znaleźć określone informacje zapisane w poczcie elektronicznej lub innych plikach. Dzięki przejęciu KVS, możemy dostarczać klientom jedno z najlepszych na rynku rozwiązanie do przechowywania, zarządzania i wykonywania kopii zapasowych oraz archiwizacji wszystkich danych.”

„Wierzymy, że włączenie rozwiązań KVS do oferty VERITAS przyniesie ogromne korzyści klientom. Zaobserwowaliśmy, że przejęcie jest bardzo dobrze odbierane przez naszych partnerów handlowych” – powiedział Marcin Motel, Country Manager VERITAS Software na Polskę i kraje nadbałtyckie. „Synergia bazy klientów i wspólna penetracja rynku z pewnością stanowią logiczną całość i dają możliwość zwiększenia dynamiki naszego rozwoju.”

VERITAS przewiduje, że transakcja przejęcia KVS zostanie sfinalizowana do końca września, kiedy to blisko dwustuosobowy zespół pracowników KVS na całym świecie zacznie działać jako osobny dział firmy VERITAS pod kierownictwem obecnego zarządu KVS. Na podstawie przychodów KVS, które wyniosły 23 miliony USD w 2003 r., VERITAS spodziewa się, że zyski firmy wzrosną w ciągu 12 do 18 miesięcy.

http://www.veritas.com

http://www.kvsinc.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Shopper Day 2021
26.10.2021
Expert Summit 2021
04.11.2021
Forum Gospodarki Cyfrowej
09.11.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry