Vixa Games zapowiada premiery przed debiutem na NewConnect

Vixa Games, producent i wydawca gier wideo, specjalizująca się w casualowych rozgrywkach z segmentu indie premium, w 2021 roku wprowadzi do sprzedaży kilka projektów ze swojego portfolio. Jednym z najważniejszych celów spółki jest debiut na rynku NewConnect, który planowany jest na początku 2022 roku.

Intensyfikujemy działania skoncentrowane wokół premier naszych projektów. Do połowy br. planujemy udostępnić graczom Love Colors i Dino Galaxy Tennis w wersjach na Nintendo Switch i PC. Ponadto nie wykluczamy udostępnienia Dino Galaxy Tennis na PlayStation 4 i Xbox One. W czerwcu, podczas Festiwalu Gier Steam pokażemy demo The Crackpet Show. Premierę finalnego projektu gry przewidujemy do końca roku. Model biznesowy naszej spółki zakłada wieloplatformowość naszych tytułów, aby mogła w nie zagrać jak największa liczba graczy  – powiedział Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.

Vixa Games - Dino Galaxy Tennis
Vixa Games – Dino Galaxy Tennis

W poprzednich latach studio produkowało i wydawało gry na urządzenia mobilne. Od 2020 roku spółka specjalizuje się w tworzeniu średniobudżetowych gier indie premium. Model produkcyjny opiera się na tworzeniu co najmniej dwóch tytułów jednocześnie, a okres prac nad każdym pojedynczym tytułem szacowany jest na ok. 12 miesięcy. Budżet produkcyjny jednej nie przekracza 1,5 mln zł.

Najpopularniejszym dotychczas wydanym tytułem Studia jest Jumping Joe & Friends (łącznie około 150 tys. sprzedanych kopii na Nintendo Switch).

W 2022 roku Spółka chce zadebiutować na rynku NewConnect. W tym celu, w lutym br., Vixa Games została zarejestrowana w formie spółki akcyjnej.

Giełda stanowi dla nas naturalną przestrzeń dla pozyskania środków na rozwój oraz zwiększenie wiarygodności naszej spółki wśród inwestorów oraz partnerów krajowych i zagranicznych. Mamy ambitne plany i jasno sprecyzowane cele, jesteśmy gotowi by stać się spółką publiczną. Liczymy, że debiut nastąpi w perspektywie roku. – dodał Juliusz Mićko.

O Vixa Games

Vixa Games to niezależny producent gier, specjalizujący się w casualowych produkcjach z segmentu indie premium. Studio działa od 2016 roku. Wśród najpopularniejszych tytułów z portfolio spółki wyróżnić można m.in. Jumping Joe i Love Colors. Strategia studia zakłada wydawanie co najmniej dwóch średniobudżetowych gier rocznie. W pierwszym półroczu 2021 roku Vixa Games planuje premiery Dino Galaxy Tennis oraz The Crackpet Show. Gry ukażą się w wersjach na PC i konsole. Przyszłoroczne plany Studia zakładają debiut na rynku NewConnect.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry