W 22 lata od premiery kod źródłowy Prince of Persia dostępny za darmo

Pod koniec marca Jordan Mechner, znany przede wszystkim jako twórca gry Prince of Persia, powiadomił na swoim blogu, że odnalazły się w mieszkaniu jego rodziców stare dyskietki 3,5” zawierające… kod źródłowy do pierwszej części gry “Prince of Persia” dla komputera Apple II. Twórca postanowił udostępnić kod wszystkim zainteresowanym.

W 22 lata od premiery kod źródłowy Prince of Persia dostępny za darmo 1Pamiętając sytuację z zeszłego roku, gdy koder Mr Sid stworzył wersję “Prince of Persia” na Commodore 64 (!) po ponad dwuletnich próbach, Mechner postanowił spróbować zgrać kod źródłowy z Apple II do swego MacBooka Air. Problemem było przeniesienie zawartości dyskietek w formacie ProDOS i odczytanie przez nowoczesny sprzęt.

W tym tygodniu sztuka ta udała się i Jordan Mechner udostępnił w sieci oryginalny kod źródłowy “Prince of Persia” na stronie github.com. Konwersji dokonali Jason Scott i Tony Diaz.

Jason Scott i Tony Diaz z powodzeniem uzyskali kod źródłowy z 22-letnich dyskietek 3,5”, zadanie, które zajęło dużo czasu, i zajęłoby znacznie więcej, gdyby nie niesamowita wiedza Tony’ego, wytrwałość i dobrze utrzymana kolekcja zabytkowych komputerów Apple – poinformował Jordan Mechner.

Poniżej przedstawiamy zaś demo Prince of Persia w wersji dla Commodore 64:

źródło zdjęcia: jordanmechner.com

Wpisy promowane

  • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
    Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
  • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
    Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry