W Internecie taniej o 24 procent

Korzystając z porównywarki cen możemy zaoszczędzić nawet 40 procent ceny kupowanego produktu – wynika z badania przeprowadzonego przez Nokaut.pl. Niektóre modele telewizorów kupimy w Internecie nawet o 2 tys. zł taniej niż w znanych marketach w centrach handlowych. Ceny towarów w sklepach internetowych są średnio o ponad 24 procent niższe niż w znanych sieciach handlowych ze sprzętem elektronicznym.

Nokaut.pl, porównywarka prezentująca ponad 14 milionów ofert, po raz drugi przeprowadziła badanie cen na losowo wybranej grupie 500 artykułów RTV i AGD. Aż w 472 przypadkach ceny oferowane przez sklepy internetowe okazały się niższe od cen w najpopularniejszych sieciach handlowych ze sprzętem elektroniczym. Tegoroczne badanie wykazało, że za pośrednictwem Internetu możemy zakupić sprzęt RTV i AGD średnio o 24 procent taniej.

Liczba użytkowników naszej porównywarki sięga już ćwierć miliona dziennie. Polacy coraz świadomiej planują zakupy i korzystają z możliwości, jakie niesie za sobą internetowe porównywanie cen. – podkreśla Wojciech Czernecki, dyrektor zarządzający Nokaut.pl.

Planując prezenty świąteczne dla najbliższych warto przejrzeć oferty sklepów internetowych, w których możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Wybierając upominek dla mężczyzny różnica w cenie pomiędzy tradycyjnym, a internetowym sklepem może wynieść kilkaset złotych. Na przykład na zakupie nawigacji samochodowej można zaoszczędzić prawie 200 zł, telefonu komórkowego – ok. 300 zł, zaś przy aparatach cyfrowych różnice mogą sięgać ok. 250 zł lub dużo więcej jeśli kupujemy lustrzankę cyfrową z obiektywami. Kupując sprzęt AGD zaoszczędzimy 160 zł na tosterze, 300 zł na mikrofali i odkurzaczu oraz ok. 150 zł na żelazku.

Z kolei na dużych zakupach korzystając z porównywarki możemy zaoszczędzić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Wyposażając kuchnię w lodówkę, kuchenkę gazowo-elektryczną, piekarnik i ekspress do kawy zaoszczędzimy od 700 zł do nawet 1600 zł na całym zestawie. Największe różnice wykazują ceny telewizorów, na przykład 46 calowy telewizor LCD firmy Sharp można kupić nawet o 2600 zł taniej niż w znanym markecie w centrum handlowym.

Porównanie dotyczyło produktów znalezionych w sieciach elektromarketów zlokalizowanych na terenie Warszawy i ich cen na dzień 13 listopada 2009 r. Zeszłoroczna, pierwsza edycja raportu przyniosła równie zaskakujące i ciekawe wnioski. Wówczas ceny towarów w sklepach internetowych były średnio o 17 procent niższe, zaś największe różnice, sięgające 32 procent, dotyczyły sprzętu RTV i AGD.

Wyniki badania przerosły nasze oczekiwania i wykazały, że w tym roku różnice w cenach sprzętu RTV i AGD w Internecie są jeszcze wyższe od zeszłorocznych. Mam nadzieję, że konstruktywne wnioski z kolejnej edycji raportu przyniosą wymierne korzyści osobom, które planują zakupy i liczą na znaczące oszczędności w domowym budżecie. To właśnie znacząca różnica w cenie powinna skłonić nas do korzystania z porównywarki cenowej i dokonywania zakupów za pośrednictwem Internetu. – podsumowuje Wojciech Czernecki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top