Wartość polskiego rynku gier komputerowych

Na świecie wartość rynku przekroczyła już 30 mld dolarów. W Stanach Zjednoczonych wartość rynku gier komputerowych w 2007 roku oszacowano na ponad 9,5 mld dolarów. Jeżeli chodzi o Europę, to pierwsze miejsce zajmuje Wielka Brytania (3,43 mld dolarów). Tuż za nią są Niemcy (2,14 mld dolarów). W 2009 roku wartość polskiego rynku gier komputerowych przekroczy miliard złotych – wynika z szacunków Money.pl.

Według szacunków, polski rynek gier komputerowych jest wart obecnie ponad 700 mln złotych (około 330 mln dolarów) i będzie się rozwijał w tempie około 20 procent rocznie – czyli zbliżonym do tempa rozwoju rynku światowego. W 2009 roku przekroczy więc miliard złotych.

Choć pewnie większość osób uważa gry komputerowe za domenę nastolatków, okazuje się, że w Polsce wcale nie należą oni do większości. Prawie co drugi gracz w Polsce ma od 25 do 50 lat. Ta sytuacja może wynikać z prostej przyczyny: pierwsze pecety zaczęły być dla nas dostępne na początku lat dziewięćdziesiątych. Nie wspominając o maszynach typu Commodore C64, ZX Spectrum, Amidze 500 czy ATARI. Dzisiejsi czterdziestolatkowie zaczynali swoją przygodę z grami mając około dwadzieścia lat i jak wynika z badań, z biegiem czasu wcale nie zrezygnowali z tej formy rozrywki.

W USA 39 proc. graczy to kobiety, z kolei w Europie Zachodniej wskaźnik ten wynosi 25 proc., a w naszym kraju aż 41 proc. (według Nicolas Games i badań Millward Brown SMG/KRC TGI/NetTrack 2007).

Jeżeli chodzi o wydatki, statystyczny Polak przeznaczył w 2007 roku ponad trzy razy mniej środków na gry niż przeciętny Amerykanin i sześć razy mniej niż Brytyjczyk.

www.money.pl/gospodarka/ngospodarka/ebiznes/artykul

zobacz też: Słaba płeć, mocne granie

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top