Weemto.com: quiz to świetna rozrywka podczas spotkań ze znajomymi [startup]

Rozrywka online zawsze należała do bardzo popularnych tematów – czym chcą przekonać twórcy Weemto użytkowników? Czy quiz internetowy to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu? Zapraszamy do prezentacji projektu w ramach cyklu “Pokaż #startup”.

Jak opiszecie swój projekt w 100 słowach?

Weemto.com to quiz internetowy, który za główny cel stawia sobie dostarczenie świetnej rozrywki na spotkaniach ze znajomymi. Quiz pozwala na wspólną zabawę osób, które są w jednym pokoju i chcą sprawdzić swoją wiedzę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek.

Aplikacja Weemto.com łączy w sobie najlepsze cechy gier, w które grał w domu chyba każdy, np. Monopol, gry karciane, kalambury oraz wygodę gier komputerowych, wykorzystujących udogodnienia, które udostępniają np. smartfony, laptopy i SmartTV.

weemto

Skąd pomysł?

Wielokrotnie podczas spotkań z rodziną i przyjaciółmi mieliśmy okazję świetnie bawić się grając np. w Connect4, Eurobusiness, kalambury czy różne gry karciane. Nie każdy jednak ma w domu gry planszowe czy choćby karty do gry. Wiele gier wymaga różnież określonej liczby uczestników.
Weemto.com rozwiązuje te problemy.

Jak wygląda Wasz zespół? W jakim stopniu korzystacie z usług firm zewnętrznych?

[pullquote type=”right”]Quiz pozwala na wspólną zabawę osób, które są w jednym pokoju i chcą sprawdzić swoją wiedzę oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek.[/pullquote]Weemto.com jest jeszcze świeżym i dynamicznie rozwijanym projektem. Konkretne prace nad projektem rozpoczęły się w kwietniu 2015 r. Aktualnie pracują nad nim dwie osoby, które mają spore doświadczenie w tworzeniu aplikacji internetowych – pomysłodawcy projektu.

Damian Sromek – programista PHP, który podczas wielu lat pracy miał zaszczyt pełnić również rolę lidera zespołu, architekta oprogramowania i rozwiązań oraz Scrum Mastera.
Zajmuje się Weemto.com od A do Z.

Agata Malec-Sromek – frontend developer, która ma doświadczenie z tworzeniem grafiki, HTML/CSS oraz JavaScript. Szkoleniowiec i właściciel firmy www.PixelStar.pl, która orgranizuje szkolenia z programowania – głównie dla kobiet. Prowadzi Facebookowy fan-page: IT Dziewczyno (facebook.com/itdziewczyno) oraz orgranizuje warszawskie spotkania “Woman in Technology” (facebook.com/WiTPoland). W Weemto.com odpowiedzialna za warstwę wizualną (grafika, HTML/CSS, JavaScript).

Damian Sromek i Agata Malec-Sromek wspólnie wyznaczają kierunek rozwoju Weemto.com.
Prywatnie są małżeństwem. Szczęśliwi rodzice cudownego synka Norberta.

Jak do tej pory Weemto.com jest rozwijany bez udziału firm zewnętrznych.

Co jest Waszym atutem? Jaki problem rozwiązujecie?

[pullquote type=”right”]Aktualnie największym wyzwaniem Weemto.com jest rozreklamowanie projektu oraz znaczne zwiększenie bazy pytań.[/pullquote]W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas posiada smartfona oraz laptopa bądź komputer.
Stąd pomysł aby stworzyć grę, która pozwoli wykorzystać te urządzenia do świetnej zabawy.

Uczestnicy mogą wykorzystać do zabawy to z czym najprawdopodobniej się nie rozstają – telefon/smartfon/tablet oraz laptop (np. podłączony do telewizora).

Aplikacja, w odróżnieniu do innych, zachęca do gry podczas “fizycznej obecności” w jednym pokoju, a nie tylko “na odległość”. Dzięki temu zamiast grać w samotności, można się świetnie bawić i cieszyć obecnością i rozmową ze znajomymi, rodziną i przyjaciółmi. Wspólna gra jest o wiele ciekawsza i przyjemniejsza. Quiz można rozpocząć szybko i umożliwić świetną zabawę wszystkim osobom, które się z nami spotkały.

Gry planszowe bardzo często są również drogie. Niektóre kosztują nawet ponad 100 zł. Nie każdy chce, czy nawet może pozwolić sobie na taki wydatek. Weemto.com rozwiązuje ten problem dostarczając przynajmniej taką samą rozrywkę za darmo.

Quiz Weemto.com pozwala na jednoczesną zabawę praktycznie dowolnej liczby osób.
Zabawę podczas której można się przy okazji sporo nauczyć, zdziwić i pośmiać.

Kto jest Waszą najważniejszą konkurencją? Jakie widzicie bariery w rozwijaniu Waszego projektu?

W internecie, a zwłaszcza w sklepach typu Apple iTunes czy Google Play można znaleźć sporo aplikacji typu quiz. Jednak to Weemto.com pozwala na pełne wykorzystanie smartfonów do tego, aby bawić się w kilka osób na domówce czy rodzinnym spotkaniu.

Aktualnie największym wyzwaniem Weemto.com jest rozreklamowanie projektu oraz znaczne zwiększenie bazy pytań.

Czy szukacie partnera, który pomógłby rozwijać projekt?

Szukamy inwestora aby szybciej rozwijać Weemto.com. Zespół Weemto.com jest otwarty na wszelkie propozycje odnośnie współpracy oraz pomysły na rozwój aplikacji.

Jaki macie model biznesowy i do kogo chcecie docierać?

Weemto.com jest aktualnie zupełnie darmowy. W przyszłości jednak najprawdopodobniej niektóre funkcjonalności będą dodatkowo płatne, np. możliwość tworzenia prywatnych pytań, powiększona baza pytań, wyłączenie reklam (których aktualnie jeszcze nie ma). Użytkownik będzie mógł wykupić abonament lub dokonać jednorazowej płatności.

Weemto.com zapewnia dobrą zabawę dla dzieci, dorosłych jak i starszych. Każdy kto potrafi korzystać z Internetu będzie w stanie skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez Weemto.com. Osoby, które nie “boją” się wykorzystać w pełni możliwości swoich smartfonów będą również mogły organizować wieloosobową, wspólną zabawę.

Jak definiujecie swój cel biznesowy na najbliższe pół roku?

Aby umożliwić jeszcze przyjemniejszą i łatwiejszą zabawę planujemy:
– wydanie aplikacji natywnych na telefony z Androidem i iOSem
– pojawią się równiez pytania “obrazkowe”
– możliwość zgłaszania pytania do poprawki
– ccenianie pytań
– podział na pytania łatwe i trudne
– ranking graczy
– atrakcyjniejsze GUI i lepszy UX

Bardzo ważną kwestią będzie również wypromowanie quizu.

Jakie są Wasze plany rozwojowe?

– możliwość dodawania pytań przez użytkowników – również pytań prywatnych, prywatnych “wyzwań”
– gry “publiczne” gdzie można grać z innymi przez Internet – np. przeciwnicy dobierani “losowo”
– różne tryby gry
– tozważamy wydanie desktopowej wersji aplikacji
– wersja anglojęzyczna, a być może też w innych językach.

Wszystkich zainteresowanych przedstawieniem swojego projektu na łamach e-biznes.pl w ramach cyklu „Pokaż swój #startup” zapraszamy do wypełnienia formularza na e-biznes.pl/startup.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry