Wirtualny spacer po XIX-wiecznej willi

Willa Augusta Lentza – jedna z najbardziej okazałych i niezwykłych zabytkowych rezydencji w Szczecinie – doczekała się swojego debiutu w wersji 3D. Dzięki specjalnie stworzonej aplikacji, można udać się w przechadzkę po jej sceneriach nie wychodząc z domu.

Składa się ona z 14 scenerii. 2 z nich pokazują zewnętrzne otoczenie willi (główne wejście i ogrody), natomiast pozostałe 12 – prezentują pełną przepychu neobarokową, stylową szatę wnętrza budynku. Ta panorama sferyczna (można obracać się pod każdym z 360 stopni)  została wykonana w wysokiej rozdzielczości w technice High Dynamic Range. Pozwala ona na oddanie wszystkich atutów miejsca, w którym została zrobiona. I to bez względu na jego poziom naświetlenia.
Wirtualny spacer po XIX-wiecznej willi 1
Podczas tego wirtualnego spaceru można podziwiać m.in. uroki XIX-wiecznej sali balowej oraz jadalni charakteryzujące się rzeźbionymi w drewnie wykładzinami sufitów i nietuzinkowymi boazeriami. Jednakże istną perełką tej rezydencji jest „pokój mauretański”. Mieszczące się na pierwszym piętrze pomieszczenie, którego architekt wzorował się na XIV-wiecznym pałacu kalifów w Hiszpanii, podkreśla jeszcze bardziej bogactwo dekoracji oraz szlachetność materiałów, z których została stworzona ta rezydencja – będąc kwintesencją marzeń o wielkości epoki rewolucji przemysłowej.

–    Natknęliśmy się na to miejsce przypadkiem – w ramach „Nocy Muzeów”. Podczas jej zwiedzania urzekła ona nas w zupełności – mówi Piotr Prokop, przedstawiciel firm działających w ramach projektu Go360, odpowiadających za wykonanie tego wirtualnego spaceru.

Pracę nad tym e-przedsięwzięciem trwały przez dwa sierpniowe tygodnie. Okres został wybrany nieprzypadkowo – z uwagi na stosunkowo najwięcej dni słonecznych. Dzięki czemu udało się uwydatnić całą okazałość willi zarówno od środka jak i zewnątrz. Jest to jak do tej pory najbardziej rozbudowany projekt realizowany przez Go360.
Wirtualny spacer po XIX-wiecznej willi 2
– Każde pomieszczenie ma coś w sobie. Willa nie posiada miejsc, które nie urzekłyby każdego, kto ją odwiedzi
– dodaje Ewelina Kołogrecka – fotograf w projekcie Go360.

–    Większość tego typu budynków jest we władaniu prywatnych właścicieli. A dzięki temu projektowi mieszkańcy Szczecina oraz innych polskich miast mają możliwość zwiedzania rezydencji oraz poczucia namiastki jej klimatu – dodaje Arkadiusz Bajowski – współzałożyciel projektu Go360.
Wirtualny spacer po XIX-wiecznej willi 3
Willa Lentza to powstała w latach 1888-1889 rezydencja, która była niegdyś wizytówką ekskluzywnej dzielnicy Szczecina noszącej nazwę „Westend”. Od ponad roku należy ona do SZCZECIN 2016 – samorządowej instytucji kultury, która odpowiada za projekt „Szczecin – Europejska Stolica Kultury 2016”. Przywracanie blasku tej eklektycznej rezydencji jest zaplanowane na następne sześć lat.

http://www.go360.pl/willa_lentza

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry