Wirus W32.Sobig.F atakuje

Opublikowano: 21 sierpnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi:

W ostatnim okresie ponownie powrócił temat wirusów- głównie za sprawą Sobig.F (i Sobig.F@mm). Do szkodliwości ich działań już większość z nas się już przyzwyczaiła. Wirus ten jest dość specyficzny- „zamienia” adres nadawcy, tak więc nadawca od którego dostajecie Państwo wirusa raczej nie ma zainfekowanego komputera. Pozwolę sobie zacytować za mks_vir specyfikę działania tego wirusa: „Uwaga ! adres nadawcy wiadomości zawierającej robaka wybierany jest losowo przez robaka, podobnie jak adres odbiorcy. Zatem otrzymanie listu z robakiem nie oznacza bynajmniej, że adres znajdujący się w polu nadawcy należy do zainfekowanego użytkownika.”

Dlaczego o tym piszę ” Problem pojawia się dopiero po rozesłaniu takiej wiadomości przez wirusa. Nadawca (który przypominam, nie ma nic wspólnego z wysyłaniem wirusa) otrzymuje informacje generowane z programów antywirusowych, że posiada wirusa i powinien sprawdzić swój komputer „dobrym” (to jest cytat) programem antywirusowym. Jaki tego jest efekt ” Dla przykładu powiem, że w trakcie pisania tej informacji otrzymałem 6 (sześć) właśnie takich bezmyślnie generowanych alertów. Efekt drugi- liczba otrzymanych alertów powoli zaczyna się zbliżać do liczby otrzymanych wirusów.

Poniżej link do „szczepionek”:
http://securityresponse.symantec.com/avcenter/venc/data/w32.sobig.f@mm.removal.tool.html

Sylwester KozakWirus W32.Sobig.F atakuje

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.