Wrocławskie Centrum Badań EIT+ uruchamia kolejną pulę finansowania dla startupów

Opublikowano: 12 kwietnia 2016. Kategoria: Rynek. Tagi:

Wrocławskie Centrum Badań EIT+ to centrum badawczo-rozwojowe typu RTO, którego celem jest integracja środowiska naukowego z biznesem, inkubacja innowacyjnych projektów, tworzenie start-upów i rozwijanie międzynarodowych powiązań. W tym miesiącu centrum uruchamia nową pulę finansowania.

eit

Uruchamiamy nową pulę finansowania dla start-upów technologicznych i szukamy pomysłodawców z obszarów nanotechnologii, nowych materiałów, biotechnologii i zaawansowanych technologii medycznych, alternatywnej energii odnawialnej oraz technologii komunikacyjnych i informacyjnych. Start-upy, które się do nas zgłoszą, mogą liczyć przede wszystkim na dofinansowanie i to do kwoty 200 tys. euro, ale również na doradztwo, wsparcie biznesowe i pomoc merytoryczną specjalistów od biznesplanów – wyjaśniła dr Edyta Pettres, Koordynator ds. współpracy międzynarodowej i start-upów w EIT+.

Wszystkie informacje związane z przystąpieniem do programu znajdują się na stronie http://www.eitplus.pl/projekt/akcelerator/.

Na swoim koncie EIT+ ma już 14 dokapitalizowanych start-upów i 4 zyskowne wyjścia. Wszystkie spółki powstały w ramach działającego od 2009 r. projektu Akcelerator EIT+ spółek innowacyjnych o hybrydowym profilu branżowym.

Sylwester KozakWrocławskie Centrum Badań EIT+ uruchamia kolejną pulę finansowania dla startupów

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.