Wylicytować hydraulika. Rusza Oferia.pl

Opublikowano: 18 czerwca 2008. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

To tu można będzie zlecić prasowanie, czy napisane biznesplanu. To również w tym miejscu chcący dorobić student zaoferuje przepisanie tekstu, a hydraulik naprawienie cieknącego kranu. A wszystko w oparciu o filozofię Web 2.0. Już jutro rusza oferia.pl.
Oferia.pl ma być miejscem skupiającym osoby chcące zaoferować swoje usługi w różnych dziedzinach oraz poszukujące specjalistów do konkretnych projektów. Jak deklarują twórcy projektu, małżeństwo Agnieszka i Krzysztof Jagodzińscy, serwis ma stać się ważnym graczem na internetowym rynku zleceń i usług.

Wylicytować hydraulika. Rusza Oferia.pl 1

Oferia.pl daje zleceniodawcom możliwość wystawienia na aukcjach dowolnych zadań (od skoszenia trawnika do generalnego remontu mieszkania). System umożliwia wybór wykonawcy według różnych kryteriów (np. cena, czas wykonania), ale pozwala również zakończyć licytację bez wskazania zwycięzcy. Można również zaprosić wybranych przez nas wykonawców do licytowania zgłoszonej pracy.

Zleceniobiorcy natomiast mogą zareklamować swoje usługi za pomocą własnej strony (stworzonej w prostym edytorze html), czy – pośrednio – poprzez system ocen dokonywanych przez zleceniodawcę po zakończeniu zadania oraz komentarze.

Jednocześnie jednak oferia.pl ma ambicje stać się portalem społecznościowym. – Pozwolenie użytkownikom na współtworzenie serwisu to według mnie rzecz absolutnie kluczowa – mówi Krzysztof Jagodziński. Stąd oprócz aukcji pojawią się takie elementy jak: grupy zainteresowań i porad fachowych, blogi, czy aktualności uzupełniane przez użytkowników.

Serwis ma przyciągać również łatwą obsługą i rozwiązaniami wspomagającymi takimi jak postać Adama, wirtualnego przewodnika, czy starannie dobrana kolorystyka (w części portalu poświęconej zleceniodawcom dominuje kolor niebieski, w części dla wykonawców – zielony).

Twórcy zdają sobie sprawę, że oferia.pl nie jest rewolucją na rynku. Uważają jednak, że ich szansą jest połączenie w jednym miejscu trzech elementów: wyszukiwarki usług, branżowego serwisu aukcyjnego i internetowego forum.

www.oferia.pl

Dawid ZarazińskiWylicytować hydraulika. Rusza Oferia.pl

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.