Wystartowała porównywarka ofert turystycznych – turigo.pl

Opublikowano: 7 września 2009. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Wystartował nowy serwis turystyczny – turigo.pl. Ma umożliwiać swoim użytkownikom wyszukiwanie i porównywanie ofert przelotów i hoteli. Po odnalezieniu interesującej oferty przekierowuje na stronę dostawcy w celu dokonania rezerwacji bądź transakcji zakupu. Jak zapewniają twórcy, turigo.pl to pierwsza polska porównywarka oparta na własnej technologii.

turigo logoZasada działania Turigo jest bardzo podobna do innych porównywarek z jedną ważną różnicą: w przeciwieństwie np. do ogólnych porównywarek cen, gdzie różnie bywa z cenami i dostępnością artykułów po przekierowaniu na stronę sklepu, na Turigo wszystkie pytania zadawane są w czasie rzeczywistym, tak więc cena i dostępność przelotu czy pokoju hotelowego sprawdzana jest w trakcie zapytania. Ogranicza to znacznie sytuację wyszukania niedostępnych ofert oraz nieaktualnych cen – tłumaczą twórcy serwisu.

Turigo.pl nie jest więc internetowym biurem podróży, czy agentem turystycznym. Nie sprzedaje usług turystycznych, nie pobiera również żadnych dodatkowych prowizji: finalizowanie zakupu wybranej oferty odbywa się bezpośrednio na stronach dostawców. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

W przyszłości na turigo.pl pojawić się mają wycieczki last-minute, oferty wynajmu samochodów i zintegrowane oferty wycieczek od touroperatorów. Rozbudowywana ma być również liczba przeszukiwanych serwisów.

turigo.pl

Dawid ZarazińskiWystartowała porównywarka ofert turystycznych – turigo.pl

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.