XV Finał WOŚP w Internecie

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż tuż. W tym roku tak jak w poprzednim zbierane są pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz na naukę udzielania pierwszej pomocy. Zobaczmy jak to wygląda w sieci…
14 stycznia 2007 roku odbędzie się XV finał WOŚP. Chyba nikomu w Polsce nie trzeba tłumaczyć co to jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Znają i wspierają ją starzy i młodzi, osoby prywatne i firmy, a coroczny styczniowy finał  stał się czymś na kształt święta narodowego wyzwalającego w Polakach dużo pozytywnej energii (oczywiście są i tacy w których wyzwala negatywną, ale tych pomińmy tu lekceważącym milczeniem). Efekty tej już 15 – letniej działalności widać chyba w każdym szpitalu w Polsce.

My chcemy przyjrzeć się temu jak to pozytywne zakręcenie wygląda w sieci oraz jak włączyły się w pomoc dzieciom znane nam na co dzień z portalu e-biznes.pl firmy. Nie lubisz odchodzić od komputera, jesteś chory a może zniechęciła cię pogoda – zobacz jak uczestniczyć w tym wydarzeniu nie wychodząc z domu.

Stronę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziemy pod adresem http://www.wosp.org.pl, są tam wszelkie istotne informację zarówno o samej fundacji jak i o poszczególnych finałach, a także aktualności związane z tegorocznym finałem. Dla wszystkich chcących wspomóc fundację najistotniejszy będzie adres: http://www.wosp.org.pl/fundacja/index.php/61/2 pod którym dowiemy się np. jak wpłacić darowiznę przez Internet. Warto też zaglądnąć do Orkiestrowego Sklepiku Internetowego: http://www.zlotymelon.pl, gdzie każdy na pewno znajdzie coś na swoją kieszeń. Tych wszystkim, którzy mają skromne fundusze polecam dział "Okazja" gdzie ceny są naprawdę małe, choć z drugiej strony może ten jeden raz w roku nie warto oszczędzać…

XV Finał WOŚP w Internecie 1

Jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł uczestniczyć w imprezach XV Finału Orkiestry na żywo lub też za pośrednictwem telewizora, pozostaje Ci jeszcze Internet, w końcu telewizja internetowa przeżywa ostatnio coraz większą popularność. Na transmisję na żywo wszystkich programów ze studia WOŚP w TVP2 oraz dodatkowo transmisję Koncertu Głównego zaprasza iTVP. Dokładny program transmisji znajdziemy na: http://www.itvp.pl/wosp2007/i.tvp

XV Finał WOŚP w Internecie 2

Tradycją jest już współpraca Fundacji z serwisem Allegro.pl. Na specjalnie przygotowanej na tą okazję wersji serwisu aukcyjnego Aukcje WOŚP (http://aukcje.wosp.org.pl/) każdy może sprzedawać i kupować licytując on-line. Zasada jest taka jak na zwykłych aukcjach Allegro: można wystawić dowolny przedmiot, a inni użytkownicy biorą udział w licytacji, wygrywa oferujący największą kwotę – tu następuje jednak odejście od zasad Allegro, bo kwotę wpłaca się nie na konto sprzedawcy lecz na specjalne konto Fundacji. Korzystanie z serwisu jest bezpłatne, nie pobierane są też prowizje. Dzięki licznikowi umieszczonemu na górze serwisu możemy śledzić na bieżąco kwotę uzyskaną przez licytujących na wszystkich aukcjach. Wylicytować możemy właściwie wszystko, od drobiazgów za symboliczną złotówkę po rzeczy naprawdę wartościowe i często również naprawdę drogie. Zasada jest jedna: nie istotne co licytujemy w tym jednym wypadku najlepiej jest przepłacić :)
XV Finał WOŚP w Internecie 3
Do pomocy dzieciakom włączyły się też firmy takie jak Google czy Gadu Gadu.

Gadu-Gadu jest oficjalnym komunikatorem internetowym WOŚP. Fundacja korzysta z komunikatora do kontaktu ze sztabami, widzami podczas relacji telewizyjnych i wolontariuszami. W tym roku Gadu-Gadu przekazało na licytację WOŚP specjalny, symboliczny  numer Gadu-Gadu: 15. Numer ten był dotychczas wykorzystywany przez Fundację. Również w dniu Finału pisząc na ten numer będzie można skontaktować się z głównym sztabem Wielkiej Orkiestry i studiem telewizyjnym. Po zakończeniu Finału numer GG15 zmieni właściciela – zostanie nim ta osoba, która zaproponuje najwyższą cenę na specjalnej aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=81677, Fundacja natomiast otrzyma kolejny specjalny numer GG16. Na aukcji http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=94892  internauci mogą też wylicytować ręcznie wykonane GGbombki.

XV Finał WOŚP w Internecie 4

Gadu-Gadu NAGŁOS dla WOŚP – Dodatkowo 14 stycznia społeczność użytkowników Gadu-Gadu będzie mogła wesprzeć WOŚP rozmawiając poprzez Gadu-Gadu NAGŁOS. Całkowity dochód z rozmów telefonicznych wykonanych w dniu Finału Gadu-Gadu S.A. przekaże na cele tegorocznego XV Finału. Ponadto tylko w tym dniu Gadu-Gadu NAGŁOS uruchomi specjalny prefiks (15). Wybierając go, użytkownik zapłaci 1 zł za całe połączenie. Każdą wydzwonioną w ten sposób złotówkę również otrzyma WOŚP.

Na aukcjach można też wylicytować przedmioty podarowane dla WOŚP przez Google: koszulki z podpisem  Vintona G. Cerfa i lava-lampki, takie same, jakie stoją na biurkach pracowników Google na całym świecie.

XV Finał WOŚP w Internecie 5

"Kim jest Vinton Grey Cerf? Często mówi się o nim jako o „Ojcu Internetu” – wspólnie z Robertem Kahnem zaprojektował protokoły TCP/IP i podstawową architekturę sieci. Za swoją pracę otrzymał liczne nagrody, między innymi najwyższe cywilne odznaczenie przyznawane w Stanach Zjednoczonych – Prezydencki Medal Wolności. Obecnie zajmuje stanowisko wiceprezesa i Chief Internet Evangelist w Google. Wartość jego autografu z każdym rokiem będzie rosła." – podaje w swoim komunikacie Google. Przedmioty wystawione przez Google można licytować pod adresami: https://ssl.aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=104887
https://ssl.aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=104897

Jak więc widzicie nawet Ci, którzy w niedzielę będą z jakichś powodów „przykuci” do komputera, mogą wziąć czynny udział w XV finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I myślę, że naprawdę warto! Zróbmy to dla Dzieciaków :)

www.wosp.org.pl
www.aukcje.wosp.org.pl

P.S. Znaleźliście w sieci jakieś fajne propozycje związane XV Finałem, aukcje szczególnie godne polecenia, a może sami lub wasza firma wystawiliście coś na aukcję? Napiszcie o tym w komentarzu pod tym artykułem :)

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top