Z odblaskami bezpieczniej

24 sierpnia ruszyła specjalna strona internetowa zodblaskamibezpieczniej.pl, stworzona na potrzeby akcji społeczno-edukacyjnej prowadzonej przez firmę Bartek i 3M Poland. Jej celem jest wspieranie bezpieczeństwa dzieci – w drodze do szkoły, w czasie zabawy, a także wszędzie tam, gdzie są one uczestnikami ruchu drogowego.
Kluczowym elementem akcji jest popularyzacja wiedzy na temat konieczności noszenia elementów odblaskowych, które sprawiają, że każdy z nas jest lepiej widoczny na drodze. Jest to tym ważniejsze, gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci. Policyjne statystki podają nieodpowiednie zachowanie dzieci na drodze jako główną przyczynę wypadków z ich udziałem. W 94 proc. przypadków, do wypadków dochodzi głównie na obszarze zabudowanym, przeważnie na prostych odcinkach dróg między skrzyżowaniami oraz na przejściach dla pieszych. Najmniej bezpieczne są tereny zaludnione i uprzemysłowione, gdzie jest intensywny ruch lokalny i tranzytowy. Zagrożenie wzrasta także przy ograniczonej widoczności i po zapadnięciu zmroku.

Polskie przepisy, w szczególności Prawo o ruchu drogowym, nakazują, aby dzieci do lat 15 poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym nosiły elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (art. 43 par. 2). W praktyce rodzice mają trudności z zakupem dobrej jakości elementów odblaskowych.  Stąd tegoroczna inicjatywa firmy Bartek, która przygotowała specjalną serię obuwia dla dzieci i młodzieży zawierającego elementy odblaskowe. Materiały odblaskowe dostarcza 3M Poland.

Zdając sobie sprawę jak istotna jest edukacja społeczna, zarówno wśród dzieci jak i dorosłych w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, organizatorzy akcji stworzyli specjalną stronę internetową www.zodblaskamibezpieczniej.pl. Znajdują się na niej trzy sekcje informacyjne: dla rodziców, nauczycieli i dla dzieci. Rodzice i nauczyciele, odpowiedzialni za bezpieczeństwo najmłodszych, znajdą tam ciekawostki, materiały informacyjne oraz wskazówki jak rozmawiać z dziećmi o ich bezpieczeństwie na drodze. Dla dzieci są gry i zabawy edukacyjne.

www.zodblaskamibezpieczniej.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top