Zadane.pl pozyskało inwestora

Prace nad wdrożeniem projektu rozpoczęły się w marcu 2009 roku a oficjalny start serwisu odbył się we wrześniu tego samego roku. Już w dwa miesiące później Zadane.pl pojawił się w ogólnopolskim zestawieniu Magapanel. Te wyniki i perspektywy rozwoju przekonały Marcina Pytla do zainwestowania w serwis Zadane.pl.

Obecnie serwis ma ponad 850 tysięcy realnych użytkowników, a liczba odsłon na miesiąc przekroczyła 22 miliony. W najnowszym zestawieniu Gemiusa Zadane.pl znalazł się już w pierwszej 20 serwisów edukacyjnych. „Większość użytkowników to uczniowie gimnazjów i liceów, maturzyści oraz studenci. Jest też znaczna grupa absolwentów, rodziców i nauczycieli, którzy po prostu lubią rozwiązywać zadania i traktują korzystanie z Zadane.pl jako formę ciekawej, intelektualnej rozrywki” – mówi Łukasz Haluch, współtwórca Zadane.pl.

Marcin Pytel jest wiceprezesem zarządu TransmisjeOnline.pl. Jest także jednym z twórców sukcesu portalu GoldenLine, jako członek zarządu i Dyrektor Sprzedaży przez dwa lata był współodpowiedzialny za strategię i rozwój działu sprzedaży największego w Polsce serwisu społecznościowego dla profesjonalistów. „Zadane.pl już jest projektem rentownym dzięki powiązaniom kapitałowym z firmą GoldenLine. Co ważne z biznesowego punktu widzenia, sprzedażą powierzchni reklamowej serwisu Zadane.pl zajmie się właśnie dział sprzedaży GoldenLine” – tłumaczy Marcin Pytel, przekonany o dalszym dynamicznym rozwoju nowego serwisu.

Zadane.pl to serwis edukacyjny pozwalający na szybkie i skuteczne rozwiązywanie zadań domowych, budujący społeczność uczniów, studentów i innych użytkowników. Korzystanie z systemu Zadane.pl jest bezpłatne. Jednostką rozliczeniową w systemie są punkty, które użytkownicy otrzymują za rozwiązane zadania innych uczniów. Dzięki zgromadzonym punktom użytkownicy mogą publikować swoje zadania.

Celem Marcina Pytla jest systematyczne poszerzanie portfolio spółek, w których jest udziałowcem. Obecnie jest współwłaścicielem GoldenLine, firmy TransmisjeOnline.pl. Inwestuje także w kolejne projekty, które są obecnie w fazie wczesnego start-upu. W 2009 roku miesięcznik „Home & Market” umieścił go na liście rankingowej wyjątkowych managerów.

Zadane.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top