Jak założyć i rozwinąć firmę? [recenzja]

Opublikowano: 13 lutego 2014. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

W serii Samo Sedno ukazał się nowy poradnik. Przydać się może wszystkim tym, którzy myślą o założeniu własnej firmy.

1107_jakzalozycirozwinacwlasnafirmefront3d555pxszerAutorką poradnika „Jak założyć i rozwinąć własną firmę?” jest Katarzyna Zachariasz, dziennikarka ekonomiczna „Gazety Wyborczej” i wyborczej.biz, która zajmuje się tematyką m.in. przedsiębiorczości, biznesu i funduszy unijnych.

Jak zapewnia wydawca jest to „napisany przystępnym językiem poradnik, który krok po kroku przeprowadzi cię przez proces zakładania i rozwijania własnego biznesu”. Bez wątpienia jest to bardzo kompleksowa publikacja, w której znaleźć można opis wielu obszarów związanych z przedsiębiorczością, prawem, bieżącym działaniem firmy czy marketingiem.

Autorka rozpoczyna od prezentacji „osobowości przedsiębiorcy”, przechodząc do biznesplanu i jego analizy, wyboru formy prawnej, rozliczeń z ZUS, zatrudniania pracowników, pozyskiwania środków na działalność, promocji w internecie, kwestii prawnych w e-biznesach, kontroli, zarządzania kryzysem. Kończy zaś na kwestiach zawieszania i likwidacji firmy. Daje również kilka celnych wskazówek – radząc m.in. stale się rozwijać.

Mocną stroną książki jest bez wątpienia przejrzystość i zrozumiały język. Jest tu dużo konkretu, przykładów ułatwiających zrozumienie niełatwej polskiej rzeczywistości biznesowej. Warto przy tym zaznaczyć, że „Jak założyć i rozwinąć własną firmę?” nie jest poradnikiem przeznaczonym dla doświadczonych przedsiębiorców. Dla osób, które myślą o założeniu działalności będzie jednak doskonałym wprowadzeniem. Może dzięki tej publikacji ilość zagadnień związanych z prowadzeniem firmy nie będzie już odstraszająca dla pomysłowych ludzi?

Dzięki uprzejmości wydawcy mamy dla Was dwa egzemplarze książki. Zainteresowanych prosimy o wysłanie maila na adres redakcja@e-biznes.pl. Poradnik otrzymają dwie pierwsze osoby, które się do nas zgłoszą.

Dziękujemy za zgłoszenia! Książki trafiły do p. Anny z Białegostoku i p. Dominiki z Warszawy.

Książkę kupić można m.in. na stronie wydawnictwa.

Dawid ZarazińskiJak założyć i rozwinąć firmę? [recenzja]

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.