Zapis do 120GB w nowej technologii

Firma Plasmon, specjalizująca się w rozwiązaniach w zakresie archiwizacji, opracowała nowatorską technologię zapisu danych o pojemności od 30 GB do 120 GB.

Ultra Density Optical (UDO) to nowa generacja 5,25-calowych dysków optycznych, która dzięki wykorzystaniu światła niebieskiego lasera pozwala na uzyskanie na nośniku 5,25″ pojemności 30 GB i transferu na poziomie 8MB/s. W kolejnych wersjach nośnika jego pojemność wzrośnie do 120 GB czyli będzie większa ponad 13 razy niż na nośniku 9,1 GB dostępnym obecnie na rynku.

UDO jest kolejnym nowatorskim rozwiązaniem wprowadzanym przez firmę Plasmon, która od 2000 roku konsekwentnie wdraża program rozwoju technologicznego o wartości 25 mln USD. Do pracy nad nowym rozwiązaniem zaangażowana została grupa 80 inżynierów-specjalistów. Nośnikiem i napędami UDO zainteresowały się już takie firmy jak IBM i HP, co dowodzi wysokiej konkurencyjności produktu.

„UDO to połączenie elastyczności stosowania tradycyjnych napędów magneto-optycznych z trwałością zapisu True WORM, ogromną pojemnością i niską ceną za 1 MB. Sądzę, że właśnie dzięki tym cechom nowe rozwiązanie Plasmona szybko stanie się następcą dysków optycznych starszej generacji” – powiedział Tomasz B. Rodziewicz, Prezes Zarządu Dicom Polska, przedstawiciela firmy Plasmon w Polsce.

Napęd UDO to propozycja skierowana przede wszystkim do firm i organizacji, które gromadzą, przechowują oraz archiwizują duże ilości dokumentów i danych. Wśród potencjalnych klientów technologii UDO znajdują się m.in. banki, firmy ubezpieczeniowe, telekomunikacyjne, placówki medyczne, a także instytucje rządowe i przemysł.

Nośniki UDO pozwalają na wielokrotny (RW) lub jednokrotny zapis bez możliwości modyfikacji danych (True WORM). Pierwsza generacja będzie dostępna w sprzedaży w sierpniu 2003 r. Do jednoczesnego korzystania zarówno z nośników standardowych jak i najnowszego nośnika UDO są przystosowane biblioteki pamięci masowych serii G Plasmona.

http://www.plasmon.com
http://www.dicom.com.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top