Zdjęcia z podpisem w Google+

Opublikowano: 19 stycznia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi:

Firma Google rozszerzyła ofertę funkcjonalności w Google+. Udoskonalony został sposób edycji tekstu przy udostępnianiu zdjęć. Od teraz w prosty sposób można dodawać i modyfikować napisy na publikowanych w G+ obrazach.

Specjalnie przygotowany zestaw narzędzi do wstawiania tekstu został przedstawiony przez Colina McMillena, jednego z inżynierów firmy Google. W skład zestawu wchodzi pokaźna liczba czcionek, zarówno podstawowych jak i bardziej ekstrawaganckich. Użyte litery można w dowolny sposób przetwarzać.

Zdjęcia z podpisem w Google+ 1

Zasada działania jest bardzo prosta. Wystarczy wgrać zdjęcie i kliknąć ikonę Tekst. Pojawi się wtedy zestaw czcionek do wyboru oraz okno wpisywania tekstu. Po napisaniu jakiejś frazy będziemy mogli przejść do edycji za pomocą specjalnie dostosowanego okna z niezbędnymi narzędziami, takimi jak kolor czcionki, pogrubianie, cieniowanie, równanie tekstu.

Zdjęcia z podpisem w Google+ 2

W osobnym menu „Zaawansowane tryby mieszania” można użyć dodatkowych efektów. Z ciekawszych wymienić można różnicę, nakładkę bądź mnożenie odwrotności.

Zdjęcia z podpisem w Google+ 3

Dodatkowo po kliknięciu w obrębie obrazka prawym przyciskiem myszy udostępnione zostaną dodatkowe funkcje edycji jak np. odbicie lustrzane, przesuwanie lub duplikowanie.

Zdjęcia z podpisem w Google+ 4

Funkcja dodawania tekstu istniała już wcześniej, ale najnowsza aktualizacja wyklucza konieczność edytowania danego zdjęcia za pomocą odrębnego programu.

Robert ZarychtaZdjęcia z podpisem w Google+

Podziel się!

O autorze

robert