Złote czasy e-zakupów

Z pośród kilkunastu milionów internautów, aż 2/3 przyznaje, że przynajmniej raz zdarzyło im się kupić coś za pośrednictwem Internetu. Tak duże zainteresowanie sprawia, że możliwość zakupów w sieci oferuje coraz więcej firm, do tej pory nie zainteresowanych tą formą sprzedaży. Dostać można praktycznie wszystko – książki, militaria, ubrania, kosmetyki, sprzęt RTV-AGD, a nawet artykuły dla zwierząt.
– Uruchamiając sklep internetowy myśleliśmy przede wszystkim o dotarciu do tych klientów, którzy nie mają możliwości zakupu naszego obuwia z uwagi na brak sklepu w pobliżu miejsca zamieszkania. W ciągu kilku miesięcy udało nam się sprzedać 7 tysięcy par butów, dlatego w krótkim czasie planujemy skierować naszą ofertę także poza granice kraju – mówi Katarzyna Nowicka, z firmy Bartek, producenta obuwia dla dzieci.

Na zakupy przez Internet decydują się również mieszkańcy dużych miast, którzy dostęp do większości marek i towarów mają niemal nieograniczony. W dużej mierze za sprawą dynamicznego rozwoju galerii handlowych. Powodów jest kilka: Przede wszystkim pozwala to zaoszczędzić czas spędzony na poszukiwaniu produktu. Sklepy internetowe działają 24 godziny na dobę, a zamówiony towar dostarczany jest na podany adres, co jeszcze bardziej ułatwia zakupy. Brak możliwości zobaczenia produktu z bliska, rekompensowany jest przez właścicieli internetowych sklepów szczegółowym opisem, zdjęciem, a także konkurencyjną ceną. Internet jest też miejscem, w którym znalezienie niektórych produktów okazuje się znacznie łatwiejsze niż w tradycyjnych sklepach.

Dzięki masowemu dostępowi do sieci, e-zakupy, które jeszcze kilka lat temu były domeną nielicznych pasjonatów nowoczesnych rozwiązań, stają się rozwiązaniem powszechnym. Wydaje się, że wraz ze zmianą przyzwyczajeń klientów, obroty w internetowym handlu , sięgające teraz około 5 mld zł będą rosnąć z roku na rok.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top