Złote Orły 2007 za Syrenkę

Opublikowano: 13 grudnia 2007. Kategoria: Rynek. Tagi:

Nagrodą Złote Orły 2007 w kategorii Promocja Regionów uhonorowana została tegoroczna kampania promocyjna Krakowa ze słynną Syrenką, Neptunem i Kopernikiem.
Kampania, przygotowana na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa przez Agencję Draftfcb+Ad Fabrika, uwiodła Jury bardziej od np. wrocławskich „krasnoludków”. Jury pod przewodnictwem Ewy Łabno-Falęckiej dyrektor PR w Daimler Chrysler Automotive Polska przyznało w sumie 30 statuetek.

Kategoria specjalna – Promocja regionów – dotyczy reklamy własnej regionów
i miast Polski. Ocenia się w niej wszystkie media (film, radio, plakat, ulotka, broszura, kalendarz, gadżet, strona www) biorące udział w kampanii. 

Festiwalowi reklamy „Złote Orły” od samego początku istnienia przyświeca idea stworzenia kolekcji polskich reklam, stąd pierwsze hasło konkursu: Wy tworzycie reklamy, my dajemy im historię. Kolekcja złożona ze wszystkich prac zgłoszonych do konkursu stała się pokaźnym zbiorem liczącym już ponad 3500 filmów, druków, nagrań radiowych, projektów dizajnerskich i zapisów elektronicznych. Zbiór ten już kilka lat temu trafił na stałe do Muzem Plakatu w Wilanowie.

Przypomnijmy: Ogólnopolska kampania reklamowa Jubileuszu 750-lecia Lokacji Miasta Krakowa pod hasłem KRAKÓW ŚWIĘTUJE. CIĘŻKO WRÓCIĆ DO SIEBIE. Od 1 do 10 czerwca najświetniejsze urodziny w Polsce rozpoczęła się 4 maja 2007 roku, zaś zakończyła 15 czerwca 2007 r. Celem kampanii było przede wszystkim poinformowanie o obchodach Jubileuszu 750-lecia lokacji Miasta Krakowa mieszkańców całej Polski i zachęcenie ich do przyjazdu właśnie do Krakowa na kulminacyjne wydarzenia Jubileuszowe. Główny przekaz kampanii to informacja, że jest tylko jedno miejsce, w którym warto być w okresie od 1 do 10 czerwca. Tym miejscem jest Kraków. Jednocześnie przekaz miał wyjaśniać różnicę między lokacją Miasta a jego powstaniem.

Ogólnopolska kampania Jubileuszu obejmowała różnorodne akcje reklamowe, w tym: 1400 billboardów, 600 citylightów w Krakowie, Warszawie i na Śląsku, 4000 plakatów B1, reklamę wielkoformatową – siatkę winylową na budynku Magistratu przy pl. Wszystkich Świętych 3-4, a także reklamy w prasie, kinie, internecie, radiu, telewizji i na ulotkach.

Hanna LaskowskaZłote Orły 2007 za Syrenkę

Podziel się!

O autorze

hania