Zmiana na podium: Investing.com to najdroższa domena tego roku

Mamy nowego lidera zestawienia największych domenowych sprzedaży tego roku. Już nie PersonalLoans.com, ale Investing.com zajmuje pierwsze miejsce. Nowy właściciel zapłacił za nią 2,45 mln dolarów.Zmiana na podium: Investing.com to najdroższa domena tego roku 1

Firma ForexPros.com kupiła domenę Investing.com za 2,45 mln dolarów. Nazwa zarejestrowana jest obecnie na spółkę Fusion Media z wyspy Tortola.

Wiele wskazuje na to, że transakcja została przeprowadzona w listopadzie. Celem nowego właściciela jest wykorzystanie domeny do stworzenia “sklepu dla inwestorów na całym świecie”, w którym znaleźć będą mogli dane odświeżane w czasie rzeczywistym i finansowe analizy.

Zmiana na podium: Investing.com to najdroższa domena tego roku 2

 

Sprzedaż Investing.com staje się najbardziej wartościową transakcją roku. Wcześniej na pierwszym miejscu znajdowała się PersonalLoans.com, która zmieniła właściciela za milion dolarów. Warto również wspomnieć o GiftCard.com, sprzedanej za 4 mln dolarów – w tym jednak przypadku domena kupiona została razem z dużym, działającym biznesem.

W wakacje pisaliśmy także o próbie sprzedaży Invest.com. Próbie jak dotąd nieudanej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry