Zmiana na podium: Investing.com to najdroższa domena tego roku

Opublikowano: 13 grudnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Mamy nowego lidera zestawienia największych domenowych sprzedaży tego roku. Już nie PersonalLoans.com, ale Investing.com zajmuje pierwsze miejsce. Nowy właściciel zapłacił za nią 2,45 mln dolarów.Zmiana na podium: Investing.com to najdroższa domena tego roku 1

Firma ForexPros.com kupiła domenę Investing.com za 2,45 mln dolarów. Nazwa zarejestrowana jest obecnie na spółkę Fusion Media z wyspy Tortola.

Wiele wskazuje na to, że transakcja została przeprowadzona w listopadzie. Celem nowego właściciela jest wykorzystanie domeny do stworzenia „sklepu dla inwestorów na całym świecie”, w którym znaleźć będą mogli dane odświeżane w czasie rzeczywistym i finansowe analizy.

Zmiana na podium: Investing.com to najdroższa domena tego roku 2

 

Sprzedaż Investing.com staje się najbardziej wartościową transakcją roku. Wcześniej na pierwszym miejscu znajdowała się PersonalLoans.com, która zmieniła właściciela za milion dolarów. Warto również wspomnieć o GiftCard.com, sprzedanej za 4 mln dolarów – w tym jednak przypadku domena kupiona została razem z dużym, działającym biznesem.

W wakacje pisaliśmy także o próbie sprzedaży Invest.com. Próbie jak dotąd nieudanej.

aznews.plZmiana na podium: Investing.com to najdroższa domena tego roku

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.