Zobacz w sieci filmy z Krakowskiego Festiwalu Filmowego

W tym roku, po raz pierwszy w historii Krakowskiego Festiwalu Filmowego, jednej z najstarszych europejskich imprez poświęconych dokumentom, wybrane festiwalowe filmy będzie można obejrzeć także w Internecie.  Dzięki współpracy z kinem internetowym Cineman, już od piątku 29 maja, na www.cineman.pl będzie można bezpłatnie obejrzeć filmy z sekcji Konkursu Długometrażowych Dokumentów.

Przez tydzień internauci będą mogli zobaczyć m.in. Największą chińską restaurację na świecie w reżyserii Weijun Chen, o miejscu mogącym jednorazowo pomieścić ponad pięć tysięcy gości, których obsługuje tysiącosobowa załoga. Zaprezentowana zostanie także niemiecka Podróż drzewka oliwnego, w reżyserii Antona Pichlera – opowieść o chrześcijanach, żydach i muzułmanach; z Afganistanu, Iraku, Iranu, Izraela, Palestyny, Ukrainy i USA, którzy razem wyruszają na międzykulturową wyprawę, czy też Gorączka złota Berniego Golblata, historia zarówno samych poszukiwaczy, jak i podążających ich śladem uzdrowicieli, prostytutek i szamanów, liczących na szybki zarobek.
W sekcji poświęconej konkursowi przedstawione zostaną także finlandzki Sergiej, uzdrowiciel (reż. Juha Taskinen, Petteri Saario), indyjski Bilal (reż. Sourav Sarangi) oraz włoskie Przygody szalonych Włochów Giovanniego Piperno.

Poza Konkursem Dokumentów Długometrażowych Cineman przedstawi także filmy, stojące pod znakiem muzyki – belgijsko-bułgarski W górę rzeki (reż. Zlatina Rousseva), będący opowieścią o muzykach spotykających się na statku płynącym Dunajem oraz historię chińskiej kapeli punk-rockowej w jej podróży po Europie – Joyside w Europie (reż. Lucian Busse).

Wszystkie filmy będzie można bezpłatnie oglądać na www.cineman.pl w dniach 29 maja – 4 czerwca w specjalnie poświęconej Festiwalowi sekcji. W jej ramach Cineman zaprasza także internautów do wzięcia udziału w konkursie, w którym będzie można wybierać najlepszy tytuł festiwalowy spośród udostępnionych w kinie. Nagrodą będą bilety do kina internetowego Cineman na dowolnie wybrany film spośród ponad 330 tytułów z oferty serwisu.

www.cineman.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top