Zortrax udostępnia bibliotekę modeli 3D

Firma Zortrax, jeden z europejskich liderów technologii druku 3D poinformował, że jego autorska Biblioteka Modeli, dotychczas wchodząca w skład oprogramowania Z-SUITE, została wyodrębniona i jest już ogólnodostępna dla każdego użytkownika pod adresem library.zortrax.com.

image007Biblioteka Modeli to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu użytkownik może trzymać wszystkie swoje projekty w jednym miejscu i mieć do nich stały dostęp z różnych urządzeń. Narzędzie eliminować ma problem bałaganu oraz braku odpowiednio skatalogowanych projektów. Wbudowana wyszukiwarka modeli skracać ma zaś czas potrzebny na odnalezienie interesującego elementu, a możliwość przeglądania dostępnej bazy po określonych kategoriach tematycznych pomagać w odszukiwaniu niezbędnych zasobów.

Biblioteka to również miejsce, w którym użytkownicy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami i wynikami prac oraz korzystać z porad innych, również dzięki możliwości rejestracji za pomocą konta na Facebooku. Dostępne w aplikacji modele można komentować, dodawać do ulubionych,  pobierać, edytować i udostępniać w mediach społecznościowych. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownik nie musi już budować od podstaw wszystkich elementów projektu – ma możliwość wykorzystania istniejących modeli i po niewielkich modyfikacjach zastosowania ich we własnym projekcie. Dodatkowo możliwość komentowania poszczególnych projektów pozwala na bieżąco konsultować się z innymi specjalistami i udoskonalać swoje pomysły. W Bibliotece znajdują się również prace wielu znanych twórców, takich jak Samuel Bernier, Joe Bowers, Craig Barr i NIXA.

To duży krok w kierunku dalszego rozwoju Biblioteki Modeli i autorskich rozwiązań Zortrax. Od momentu wprowadzenia narzędzia do oprogramowania Z-SUITE, co miesiąc zasoby wzbogacały się o kolejne projekty. Bardzo chcemy, aby Biblioteka stała się centrum społecznościowym, zrzeszającym najlepszych specjalistów i pasjonatów druku 3D z całego świata. Dlatego też postanowiliśmy udostępnić ją wszystkim użytkownikom, nie tylko klientom Zortrax. Jestem pewien, że dzięki intuicyjnemu interfejsowi i błyskawicznej możliwości rejestracji, Biblioteka Modeli Zortrax już wkrótce dołączy do grona największych baz gotowych modeli 3D  – powiedział Rafał Tomasiak, CEO Zortrax.

Użytkownicy którzy zarejestrują się w Bibliotece Modeli uzyskają dostęp do projektów prezentowanych przez Zortrax, takich jak Robotic Arm, Maska Superbohatera czy obudowa głośników, wraz z instrukcjami, w których znajdują się informacje dotyczące złożenia poszczególnych części oraz montażu elektroniki. Edycja gotowych projektów umożliwi dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb użytkowników, a możliwość komentowania pozwoli na wymianę opinii odnośnie użytych materiałów i ustawień drukowania.

Zortrax to firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz materiały do druku. Firma zdobyła wyróżnienie w konkursie Design Alive Awards 2014, a drukarkę Zortrax M200 doceniła społeczność 3D Hubs przyznając jej tytuł najlepszego urządzenia typu plug&play. W kwietniu 2015 r. społeczność 3D Hubs uznała drukarkę Zortrax M200 za najlepsze na świecie urządzenie desktopowe. Zortrax był też pierwszym polskim projektem w serwisie crowdufundingowym Kickstarter, który zakończył się sukcesem z finansowaniem na poziomie około 180 tys. dolarów. Obecnie przy projekcie Zortrax pracuje blisko 120 osób.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry