Zynga przejmuje OMGPOP

Opublikowano: 22 marca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Potwierdziły się przypuszczenia sprzed kilku dni – firma Zynga przejęła producenta gry „Draw Something”. Według prasowych doniesień cena zakupu oscyluje wokół 200 mln dolarów.

Zynga potwierdziła przejęcie OMGPOP, producenta „Draw Something” i 35 innych gier społecznościowych.

Zespół OMGPOP stworzył grę, która jest zabawna, ekspresyjna i rodzi prawdziwe społeczne interakcje. „Draw Something” przyciągnęło miliony ludzi na całym świecie. Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z tak innowacyjnym zespołem – powiedział Mark Pincus, założyciel i szef firmy Zynga.

Zynga przejmuje OMGPOP 1

„Draw Something” jest prawdziwym hitem. W ostatnim tygodniu stworzono za pośrednictwem aplikacji ponad miliard rysunków, nawet do 3 tys. rysunków na sekundę. Gra zajmuje pierwsze miejsce w 84 krajowych sklepach z aplikacjami dla systemu iOS (App Store).

Warto dodać jednak, że firma OMGPOP nie wykazała się domenowym refleksem. Nazwa drawsomething.com została sprzedana zaledwie dwa tygodnie temu. Uwagę zwraca wartość transakcji: nazwa zmieniła właściciela za… 3 tys. dolarów, a nowym nabywcą nie jest producent aplikacji.

Dawid ZarazińskiZynga przejmuje OMGPOP

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.