Zynga przejmuje społecznościową przeglądarkę

Firma Zynga, producent gier społecznościowych, przejęła Flock, internetową przeglądarkę społecznościową.

Flock, o którym pisaliśmy już w 2008 roku, przeznaczony jest przede wszystkich dla tych internautów, którzy intensywnie korzystają z serwisów społecznościowych. Wbudowane funkcje pozwalają na bieżąco zarządzać swoją aktywnością w obrębie tego rodzaju platform. Nowa wersja aplikacji działa na silniku Chromium.

Zynga przejmuje społecznościową przeglądarkę 1

Istniejący od sześciu prawie lat Flock zebrał w tym czasie 30 mln dolarów od inwestorów. Projekt stworzyli Geoffrey Arone i Bart Decrem. Decam był później szefem firmy Tapulous, którą sprzedał koncernowi Disney.

Mimo że przedstawiciele Zynga, producenta odnoszących ogromne sukcesy gier społecznościowych takich jak FarmVille czy CityVille, w którego zainwestowała firma Google, nie chcą komentować sprawy, analitycy są zgodni: bardziej niż na przeglądarce chodzi w tym przypadku o zdolnych pracowników. Będą obecnie zatrudnieni w siedzibie Zynga w San Francisco.

To pierwsze przejęcie firmy w tym roku. W 2010 r. Zynga kupiła siedem firm, m.in. Newtoy, twórcę gier na platformy mobilne. Zakupem Flock’a – a właściwie twórców przeglądarki – miały być zainteresowane również Google i Twitter.

Nie wiemy czy przejęcie Flock’a oznacza koniec projektu czy rozszerzenie jego możliwości o elementy gier społecznościowych.

Za: Flock, TechCrunch, AllThingsDigital

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry