Zynga przejmuje społecznościową przeglądarkę

Firma Zynga, producent gier społecznościowych, przejęła Flock, internetową przeglądarkę społecznościową.

Flock, o którym pisaliśmy już w 2008 roku, przeznaczony jest przede wszystkich dla tych internautów, którzy intensywnie korzystają z serwisów społecznościowych. Wbudowane funkcje pozwalają na bieżąco zarządzać swoją aktywnością w obrębie tego rodzaju platform. Nowa wersja aplikacji działa na silniku Chromium.

Zynga przejmuje społecznościową przeglądarkę 1

Istniejący od sześciu prawie lat Flock zebrał w tym czasie 30 mln dolarów od inwestorów. Projekt stworzyli Geoffrey Arone i Bart Decrem. Decam był później szefem firmy Tapulous, którą sprzedał koncernowi Disney.

Mimo że przedstawiciele Zynga, producenta odnoszących ogromne sukcesy gier społecznościowych takich jak FarmVille czy CityVille, w którego zainwestowała firma Google, nie chcą komentować sprawy, analitycy są zgodni: bardziej niż na przeglądarce chodzi w tym przypadku o zdolnych pracowników. Będą obecnie zatrudnieni w siedzibie Zynga w San Francisco.

To pierwsze przejęcie firmy w tym roku. W 2010 r. Zynga kupiła siedem firm, m.in. Newtoy, twórcę gier na platformy mobilne. Zakupem Flock’a – a właściwie twórców przeglądarki – miały być zainteresowane również Google i Twitter.

Nie wiemy czy przejęcie Flock’a oznacza koniec projektu czy rozszerzenie jego możliwości o elementy gier społecznościowych.

Za: Flock, TechCrunch, AllThingsDigital

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry