01 zgłoś się do MBM Ontrack

Rozpoczął się konkurs, którego celem jest zgromadzenie najstarszych i najciekawszych nośników danych. Zebrane okazy staną się eksponatami w pierwszym w Polsce Muzeum Nośników Danych. Organizatorem konkursu jest MBM Ontrack – firma specjalizująca się w odzyskiwaniu danych.

Uczestnikami konkursu mogą być osoby fizyczne, firmy, a nawet szkoły. Osoby, które zgłoszą do firmy MBM Ontrack najciekawsze nośniki danych starsze niż 10 lat będą miały szansę wygrać dyski twarde, pamięci flash oraz programy do samodzielnego odzyskiwania danych.

– Zarówno konkurs 01 zgłoś się jak i będące jego następstwem stworzenie Muzeum Nośników Danych to przedsięwzięcia, których celem jest przybliżenie osobom korzystającym z komputerów historii dynamicznego rozwoju informatyki. Jestem przekonany, że nasz projekt zaciekawi i zmusi do chwili refleksji nie tylko osoby związane zawodowo z branżą IT – powiedział Marcin Musil, dyrektor zarządzający MBM Ontrack odzyskiwanie danych.

Konkurs, któremu patronują miesięcznik Chip oraz portal Onet.pl, potrwa do końca roku i ma na celu popularyzację wiedzy techniczno – informatycznej. Jego nazwa nawiązuje do binarnego systemu zapisywania danych komputerowych.

Uroczyste otwarcie muzeum nastąpi podczas targów Komputer Expo 2004 w Warszawie. Docelowo eksponaty trafią do siedziby firmy MBM Ontrack.

http://www.mbm.com.pl/konkurs

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top