1,5 mln nowych połączeń lotniczych w Aero.pl

Internetowe Biuro Podróży Travelplanet.pl wdrożyło w należącym do niej serwisie Aero.pl nowy system rezerwacji biletów lotniczych, który umożliwia skorzystanie z 1,5 mln nowych połączeń.

Nowa wyszukiwarka Aero.pl oparta jest na platformie Amadeus. Dzięki niej użytkownicy serwisu otrzymają możliwość zaplanowania niemal każdej drogi powietrznej na świecie.

Dotychczas prezentowaliśmy w Aero.pl głownie ofertę wylotów z Niemiec, gdyż ceny u naszych zachodnich sąsiadów były często dużo niższe – mówi Ewa Wiśniewska kierownik sprzedaży w Aero.pl. Wejście Polski do Unii Europejskiej i pojawienie się tanich przewoźników spowodowało większa liberalizację cen i ich wyrównanie w naszym kraju oraz w Niemczech. Aby dostosować nasz serwis do zmieniających się warunków makroekonomicznych uruchomiliśmy nowy system, oparty na platformie Amadeus.

Amadeus to najbardziej dynamicznie rozwijający się system GDS (Global Distribution System), a zarazem firma dostarczająca rozwiązań technicznych zaspokajających potrzeby biur podróży na całym świecie w dziedzinie marketingu, sprzedaży i dystrybucji. Firma Amadeus została założona w 1987 roku przez linie lotnicze Air France, Lufthansa, Iberia i SAS. Dziś działa już w około 200 krajach.

Wdrożony w Aero.pl system rezerwacyjny został zaprojektowany przez firmę anixe Polska, która specjalizuje się w tworzeniu oprogramowania i świadczeniu usług dla branży turystycznej na terenie całej Europy. Do grona jej klientów w Polsce należą m.in. Polskie Linie Lotnicze LOT, najważniejsze portale internetowe oraz szereg touroperatorów. Jak powiedział prezes anixe Polska Piotr Żołnierek nowe wdrożenie systemu w Aero.pl jest kolejnym krokiem który spowoduje zwiększenie popularności korzystania z rezerwacji biletów lotniczych w polskim internecie.

Od początku istnienia Travelplanet.pl bilety lotnicze stanowiły wyróżniający się element w naszej sprzedaży, posiadamy w chwili obecnej ponad 3-letnie doświadczenie w sprzedaży biletów online. Procentuje to szybkim wzrostem użytkowników i klientów w Aero.pl – podsumował Dawid Sadulski kierownik ds. programowych & Public Relations w Travelplanet.pl

http://www.aero.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

E-COMMERCE CHALLENGE 2024
23.05.2024 - 24.05.2024
Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top