10 mln zdjęć na Fotosik.pl

Opublikowano: 5 czerwca 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Serwis społecznościowy Fotosik.pl, w którym internauci wypełniają m.in. fotografiami i opiniami, ma już 10 milionów zdjęć. W kwietniu tego roku PC World Komputer wymienił Fotosik.pl jako jedną z 20 stron, bez których trudno żyć.
Fotosik.pl to takie narzędzia jak generator galerii na aukcje internetowe, wysyłanie zdjęć MMS-em, publikowanie ich bez rejestrowania się. W serwisie można przechowywać swoje zdjęcia i układać je w dowolne albumy. Dodawane obrazki są tagowane i opisywane, co pozwala w prosty sposób przeszukiwać tak bogate zasoby. Dodatkowo istnieje możliwość wgrywania wraz ze zdjęciem informacji o aparacie fotograficznym (EXIF), jak zostało ono wykonane i porządkowanie zasobów zgodnie z tym kryterium, co stanowi szczególnie wysoką wartość dla miłośników fotografii. Serwis poza hostowaniem zdjęć w celach prywatnych umożliwia także dodawanie zdjęć na aukcje internetowe i fora dyskusyjne. Użytkownicy Fotosik.pl mogą tworzyć indywidualne profile, organizować się w grupy przyjaciół, komentować wzajemnie swoje zdjęcia, komunikować się indywidualnie za pomocą systemu prywatnych wiadomości.

Serwis jest wzbogacany o nowe funkcjonalności. Ostatnio do użytku internautów została oddana nowa wyszukiwarka. Wprowadzony został również ranking zdjęć cieszących się największą popularnością. W ofercie serwisu Fotosik.pl dostępne jest również konto PRO, które daje posiadaczom wiele dodatkowych możliwości niedostępnych dla zwykłych użytkowników. Użytkownicy kont PRO mogą wgrywać więcej zdjęć naraz, które są zapisywane z bardzo wysoką jakością, oraz nie muszą oni oglądać żadnych reklam w serwisie.

– Fotosik stanowi coraz większe wyzwanie w zakresie utrzymania zebranych zasobów. Teraz więcej czasu poświęcimy na dopracowanie tego, co jest i działa, budując oczywiście nowe funkcje ułatwiające komunikowanie. Nasze plany rozwoju sięgają daleko w przyszłość i na pewno do kolejnej okrągłej liczby 20 mln zdjęć wprowadzimy mnóstwo innowacji. Cieszy nas fakt ciągłego wzrostu liczby użytkowników i oglądających, a także wzrost jakości zamieszczanych zdjęć – mówi Tomasz Dwornicki, wiceprezes firmy Medousa, współtwórca serwisu Fotosik.pl – Głównie dzięki uwagom, komentarzom, krytyce i pochwałom użytkowników serwisu cały czas możemy go udoskonalać – dodaje Dwornicki.

Pomysłodawcą i właścicielem serwisu Fotosik.pl jest firma Medousa. Wśród serwisów Medousy znajdują się Fotosik.pl, sms.pl, supergry.pl, rybnik.com.pl, strzelgola.pl i zagle.pl.

www.fotosik.pl

Hanna Laskowska10 mln zdjęć na Fotosik.pl

Podziel się!

O autorze

hania