10 tys. aplikacji w sklepie dla Maków

Opublikowano: 30 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Nieco ponad 15 miesięcy od uruchomienia, sklep z aplikacjami dla systemu OS X przekroczył granicę 10 tys. dostępnych aplikacji. Sporo, ale w porównaniu do App Store dla iOS liczba ta nie robi takiego wrażenia.

Mac App Store jest odpowiednikiem iOS App Store dla stacjonarnego systemu OS X. W chwili uruchomienia, w styczniu 2011 roku, dostępnych było w nim 1600 aplikacji, dziś jest ich 10 tys. To i tak zdecydowanie mniej niż sklepie dla iPhone’ów i iPadów – ich właściciele mogą wybierać z ponad 600 tys. programów.

10 tys. aplikacji w sklepie dla Maków 1

W grudniu ubiegłego roku firma Apple pochwaliła się, że z Mac App Store dokonano ponad 100 mln pobrań. Bez wątpienia ten wynik jest teraz zdecydowanie lepszy.

Dodajmy, że sklep Google Play z aplikacjami dla systemu Android ma obecnie ponad 400 tys. aplikacji. Warto też wspomnieć, że podobne rozwiązanie znaleźć będzie można w nadchodzącym systemie Windows 8.

Dawid Zaraziński10 tys. aplikacji w sklepie dla Maków

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.