100 mln domen .COM

Według danych DomainTools, liczba wszystkich nazw .COM przekroczyła 100 mln. VeriSign planuje ekspansję rozszerzenia – pojawią się wersje w różnych językach.

100 mln domen .COM 1DomainTools informuje, że w 2012 roku każdego dnia przybywa średnio 22 tys. nowych domen .COM. Pozwoliło to przekroczyć barierę 100 mln nazw tego typu. Do tej liczby doliczyć należy domeny w okresie Redemption lub Pending Delete – może być ich nawet 2,1 mln – oraz „zaciemnione domeny” nie posiadające wpisów DNS lub zawieszone – ok. 400 tys. przypadków – które nie zostały uwzględnione w szacunkach.

Tymczasem na konferencji z inwestorami firma VeriSign poinformowała, że w 2011 roku pojawiło się 32 mln nowych rejestracji domen .COM i .NET. To był rekordowy rok. W czwartym kwartale 2011 roku liczba rejestracji zwiększyła się o 4 proc. (7,9 mln) w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Firma poinformowała również o swoich planach ubiegania się o około 12 nowych domen. Będą to przede wszystkim warianty .COM w różnych językach (IDN). Można się spodziewać mi.in. ekwiwalentów .COM w języku japońskim, chińskim czy w cyrylicy.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry