100 tys. aplikacji w Windows Mobile Marketplace

Opublikowano: 6 czerwca 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

W 20 miesięcy od powstania Windows Mobile Marketplace ilość dostępnych aplikacji dla telefonów z systemem Microsoftu przekroczyła 100 tys. 

W związku z tym wydarzeniem portal All About Windows Phone opublikował szczegółowe statystyki dotyczące tego sklepu.

W porównaniu z innymi sklepami Windows Mobile Marketplace w czasie niezbędnym do osiągnięcia wyniku 100 tys. programów zdecydowanie zdystansował sklep BlackBerry, nieznacznie wyprzedził Nokia Store oraz Google Play (24 miesiące) uległ jednak AppStore firmy Apple (16 miesięcy).

100 tys. aplikacji w Windows Mobile Marketplace 1

Pierwsze 25 tys. aplikacji sklep Microsoftu uzyskał w lipcu zeszłego roku, podwojenie tego wyniku miało miejsce w grudniu 2012 r. Pojawienie się pierwszych 50 tys. publikacji miało więc miejsce po 14 miesiącach, a na drugie tyle potrzebne było tylko 6 miesięcy.

100 tys. aplikacji w Windows Mobile Marketplace 2

Wynik 100 tys. aplikacji, które pojawiły się w przeciągu ostatnich 20 miesięcy, dotyczy jednak także tych, które zostały już wycofane z Windows Mobile Marketplace. Rzeczywista liczba aktywnych programów wynosi niecałe 90 tys.

Największą popularnością cieszy się kategoria rozrywka z 20 tys. programów. Innymi popularnymi kategoriami są: narzędzia i produktywność, książki i poradniki oraz gry.

W rankingach krajów aktywnie działających w Windows Phone Marketplace znajdują się polskie akcenty. Wśród aplikacji dedykowanych dla pojedynczego kraju zajmujemy trzecią pozycję za Stanami Zjednoczonymi i Chinami.

100 tys. aplikacji w Windows Mobile Marketplace 3

Jeśli chodzi o aplikacje nieanglojęzyczne nasz kraj zajmuje piąte miejsce:

100 tys. aplikacji w Windows Mobile Marketplace 4


Robert Zarychta100 tys. aplikacji w Windows Mobile Marketplace

Podziel się!

O autorze

robert