15 milionów domen .TK?

Dot TK, operator rejestru .TK (Tokelau), opublikował informację, w której przekonuje, że właśnie zarejestrował… 15-milionową domenę. Wiadomość rodzi jednak kontrowersje – gdyby była prawdziwa ccTLD .tk byłoby największym na świecie, wyprzedzając lidera – chińskie .cn, który ma 13,6 mln domen i niemieckie .de z 12,8 mln nazw.

Tak ogromna liczba może wynikać z szacunków opierających się na wszystkich kiedykolwiek zarejestrowanych domenach. To tak jakby operator telekomunikacyjny chwalił się liczbą wszystkich klientów, którzy skorzystali z jego usług, nawet jeśli już dawno z nich zrezygnowali.

dotTk

W ramach .TK można zarejestrować darmową domenę. Pewne kłopoty może jednak sprawiać próba przypomnienia sobie kiedy ostatni raz widzieliśmy taką nazwę w użyciu. Darmowe domeny muszą spełnić jeden warunek – muszą być odwiedzone przynajmniej 25 razy w ciągu 90 dni. Posiadają też ograniczone prawa licencyjne. Posiadacze płatnych domen nie muszą się o to martwić.

Jak widać nawet darmowe domeny i poważna liczba zarejestrowanych nazw nie sprawiają, że rozszerzenie małego państwa sprawia wrażanie najpopularniejszego na świecie.

Źródło: DomainNews

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top