2 tysiące zweryfikowanych sklepów on-line

Osoby zajmujące się eCommerce zadają sobie często pytanie: ile sklepów internetowych jest w Polsce? W związku z brakiem urzędowego rejestru oraz rozbieżnymi informacjami podawanymi przez publikacje prasowe, odpowiedzi na to pytanie można szukać w serwisach agregujących informacje i oferty z sieci WWW.
W dziale „Zakupy przez Internet” katalogu Onet.pl zarejestrowanych jest blisko 6 tysięcy witryn (http://katalog.onet.pl/2771,zakupy-przez-internet,k.html) podczas gdy wiodące serwisy porównujące ceny przeciętnie dysponują ofertą ok. 300 sklepów. Łatwo jest się jednak przekonać, że w związku z występowaniem w nim licznych witryn nieprowadzących faktycznie sprzedaży przez Internet lub sklepów od dawna nie funkcjonujących liczby z Onetu są zawyżone, natomiast porównywarki cen ze względu na pobieranie opłat, prezentują oferty tylko ich części.

Według oceny redakcji serwisu konsumenckiego Sklepy24.pl aktualna liczba sklepów internetowych w Polsce jest zbliżona do 2,5 tysięcy. Szacunek ten wydaje się potwierdzać zarejestrowanie właśnie w katalogu 2-tysięcznego sklepu, z których każdy przechodzi weryfikację redakcji. Jak zapewnia Piotr Jarosz – właściciel i redaktor serwisu Sklepy24.pl – katalog jest na bieżąco aktualizowany i oczyszczany z tak zwanych „martwych dusz” zatem nie ma możliwości znacznego zawyżenia tej liczby.

Warto zauważyć, że według badania polskich sklepów internetowych przeprowadzonego przez serwisy Sklepy24.pl i Internet Standard w grudniu 2006, zaledwie co trzeci sklep internetowy ma staż dłuższy niż 2 lata (pełny raport „eCommerce 2006 – badanie polskich sklepów internetowych” jest do pobrania na stronie http://www.sklepy24.pl/download/ecommerce_2006.pdf).

www.sklepy24.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry