20 mln osób obserwuje Lady Gagę

Lady Gaga stała się pierwszą osobą ze świata showbiznesu, która osiągnęła poziom 20 mln osób obserwujących na Twitterze. Wyprzedziła przy tym drugiego na liście Justina Biebera.

20 mln osób obserwuje Lady Gagę 1Nieprzerwana popularność  Lady Gagi na Twitterze trwa od sierpnia 2010 roku, kiedy udało się jej wyprzedzić w rankingach Britney Spears. Od tamtej pory artystka nazywa siebie “Królową Twittera” i nie zamierza oddać nikomu tego tytułu.

Tak wielkie zainteresowanie poczynaniami Lady Gagi spowodowane jest przede wszystkim tym, że artystka, w przeciwieństwie do innych gwiazd, wszystkie wpisy na Twitterze publikuje osobiście nie wysługując się przy tym sztabem ludzi z branży PR. Dodać też należy, że oprócz Twittera także w innych serwisach społecznościowych ma ogromną popularność: na Facebooku liczba fanów sięga 49 mln, natomiast w Google+ przypisana jest do 830 tys. kręgów.

Jak wygląda aktualny ranking popularności na Twitterze? Prym, jak już wspomnieliśmy, wiedzie Lady Gaga z 20 mln fanów. Następnymi w rankungu są:

  • Justin Bieber – 18 mln obserwujących;
  • Kate Perry – 15,7 mln obserwujących;
  • Shakira – 14,5 mln obserwujących;
  • Rihanna – 14,4 mln obserwujących;
  • Britney Spears – 13,5 mln obserwujących.
Rankingi popularności na Twitterze i walka o miano najpopularniejszej postaci trwają od 2009 roku, w którym wielkim echem odbiła się walka o pierwszy milion osób obserwujących pomiędzy Ashtonem Kutcherem i telewizją CNN. Pierwsze polskie echa walk o ilość przyglądających się osób też miały miejsce w 2009 roku lecz na znacznie mniejszą skalę. O miano najbardziej popularnej osoby na Blipie walczyli wtedy Jacek Gadzinowski i Mateusz Malicki a barierą do pokonania było zdobycie 3 tys. obserwujących.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry