23 tys. internetowych transakcji w eCard

Od początku 2002 roku daje się zauważyć systematyczny wzrost liczby oraz wartości transakcji dokonywanych przez system autoryzacji kart online eCardu.
W pierwszym kwartale 2002 roku eCard zautoryzował 19,5 tys. transakcji dokonanych w sklepach internetowych kartami płatniczymi o łącznej wartości ponad 4,2 mln zł, podczas gdy drugi kwartał zamknął się 23,2 tys. transakcji o wartości 5,3 mln zł. Pierwsza połowa 2002 roku zamknęła się kwotą 9,5 mln zł oraz liczbą 42,7 tys autoryzowanych transakcji. W porównaniu do pierwszej połowy 2001 daje to niemal dziewięciokrotny wzrost obrotów oraz ponad sześciokrotny wzrost liczby transakcji.

W drugim kwartale 2002 średnia wartość pojedynczej autoryzacji wyniosła 228,11 zł i była wyższa o 5% niż średnia wartość pojedynczej autoryzacji z pierwszego kwartału 2002.

„Wyniki te potwierdzają nasze założenia z początku roku. Coraz więcej posiadaczy kart docenia wygodę oraz bezpieczeństwo zakupów online. Nie bez znaczenia jest również fakt, że coraz więcej banków wydaje karty, którymi ich posiadacze mogą dokonywać zakupów w Internecie.” – powiedział Allan J. Wodzyński, Prezes Zarządu eCard S.A.
Obecnie na usługę autoryzacji kart płatniczych eCard zdecydowało się 309 serwisów internetowych, z których już 275 wdrożyło system autoryzacji kart online.

http://www.ecard.pl

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry