3 mln nowych iPadów w rękach użytkowników

W oficjalnym komunikacie firma Apple poinformowała, że tylko w trakcie ostatniego weekendu udało jej się sprzedać ponad 3 mln nowych iPadów. Jest to rekordowy wynik w historii weekendowych sprzedaży firmy.

Nowy iPad został wprowadzony na rynek amerykański, australijski, niemiecki, japoński i francuski w dniu 16 marca. Od chwili pojawienia się nowej wersji gadżetu marki Apple, z lepszym ekranem i szybszym procesorem, do zakończenia ubiegłego weekendu, koncern sprzedał aż 3 mln sztuk urządzenia. Od 23 marca urządzenie będzie dostępne w kolejnych 24 krajach na całym świecie, w tym również i w Polsce.

3 mln nowych iPadów w rękach użytkowników 1

To rekordowy wynik sprzedaży tabletu Apple, co potwierdza prezes firmy, Tim Cook. Warto podkreślić, że taka sama liczba sprzedała się w ciągu pierwszych 80 dni po wprowadzeniu do sprzedaży oryginalnego iPada w 2010 roku. W ostatnim kwartale 2011 roku koncern sprzedał łącznie 15,4 mln iPadów, a w całym roku ubiegłym – 55 mln sztuk swojego tabletu. Zaraz po smartfonie iPhone, iPad jest najważniejszym źródłem dochodu dla firmy Apple. To najsilniejsze uruchomienie sprzedaży iPada w historii – powiedział wiceprezes firmy Apple ds. globalnego marketingu, Phil Schiller.

W Polsce nowy iPad Apple będzie miał premierę już w piątek, 23 marca. Jak wskazują informacje podane przez serwis imagazine.pl, najtaniej urządzenie będzie można kupić z Wi-Fi oraz 16 GB pamięci za 2099 zł. Za 32 GB i 64 GB pamięci zapłacimy odpowiednio 2499 zł oraz 2899 zł. Najdroższy nowy iPad wyposażony w Wi-Fi oraz technologię 4G wraz z 64GB pamięci będzie zaś kosztował 3399 zł.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry