30% Klientów GTS korzysta z dostępu radiowego

Opublikowano: 28 kwietnia 2003. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Z dostępu poprzez łącza radiowe GTS Internet Partners korzysta już znaczna część klientów firmy, a zasięg obejmuje w sumie 12 miast w Polsce. „Obserwujemy, że liczba chętnych na korzystnie z dostępu do sieci Internet drogą radiową stale rośnie. Od dłuższego czasu technologia ta zyskuje na znaczeniu jako alternatywa dla łączy naziemnych, szczególnie w obliczu wzrastających trudności w korzystaniu z kabli miedzianych”, komentuje Maciej Janas, Członek Zarządu odpowiedzialny za strategię w GTS Internet Partners.

Usługa radiodostępu w GTS Internet Partners skierowana jest do klientów instytucjonalnych w dużych aglomeracjach miejskich. Usługa dostępu do Internetu drogą radiową została wprowadzona przez GTS Internet Partners w maju 2002 roku i do tej pory objęła swym zasięgiem klientów z Warszawy, Łodzi, Szczecina, Gdańska, Gdyni, Bydgoszczy, Koszalina, Katowic, Krakowa, Poznania i okolic oraz Wrocławia. Od połowy kwietnia z usług drogą radiową mogą korzystać również mieszkańcy Kielc i Tarnowa Podgórnego, o ile znajdują się w promieniu 10 km od centrum miasta.

GTS Internet Partners planuje dalsze inwestycje w rozwój infrastruktury radiowej w kolejnych miastach w Polsce, co w efekcie ma zaspokoić ciągle wzrastające zapotrzebowanie na alternatywne, bezprzewodowe systemy transmisyjne. Najbliższe plany zakładają uruchomienie stacji bazowych w Toruniu, Gorzowie, Zielonej Górze, Kaliszu oraz Bielsku-Białej.

Radiodostęp GTS Internet Partners bazuje na technologii bezprzewodowej, która pozwala na uzyskanie szybkiego dostępu do sieci Internet zachowując przy tym walory łącza stałego. Podstawową zaletą takiego rozwiązania jest stosunkowo niski koszt utrzymania i szybki czas instalacji, a także brak konieczności zestawienia linii kablowej do operatora internetowego. Dodatkowym atutem jest fakt, że proponowany system jest bardziej ekonomiczny niż powszechnie stosowana technologia LMDS. Opłaty za usługi dostępu do sieci w technologii radiowej są ponadto korzystniejsze w zestawieniu z opłatami za wykorzystanie tradycyjnego łącza naziemnego.

System GTS Internet Partners wykorzystuje transmisję radiową w licencjonowanym paśmie 5,8 GHz. Bazę sprzętową systemu GTS Internet Partners stanowi PacketWave 1000 firmy Aperto.
Zasięg komórki dostępu radiowego szacowany jest na 10 km, co zapewnia wysoki stopień dostępności transmisji, a opóźnienia pakietów są na poziomie 30-50 milisekund. Niezawodność technologii radiodostępu gwarantowana jest przez GTS Internet Partners w postaci odpowiednich klauzul w umowie abonenckiej.

http://www.gts.pl

Sylwester Kozak30% Klientów GTS korzysta z dostępu radiowego

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.