307% wzrostu Travelplanet.pl S.A. w I Q 2004

Opublikowano: 10 maja 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Internetowe Biuro Podróży Travelplanet.pl S.A. sprzedało w pierwszym kwartale 2004 usługi turystyczne o wartości 2,92 mln złotych, co stanowi wzrost o ponad 307% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2003

Od początku swojego istnienia Travelplanet.pl utrzymuje coroczne trzy cyfrowy poziom wzrostu. W pierwszym kwartale 2004 r. tendencja ta także została utrzymana, a zakładane plany przychodowe przekroczone. Oznacza to nadal dynamiczny wzrost spółki i potwierdza założenia prognozy na rok 2004, gdzie spółka planuje sprzedaż w wysokości 23 mln PLN.

„Znacznie łatwiej jest wzrastać na samym początku działalności. Zdecydowanie większym wyzwaniem jest utrzymywanie dynamiki wzrostu na tak wysokim poziomie w 4 roku działalności. Travelplanet.pl zdołało to uczynić dzięki nowatorskiemu modelowi sprzedaży oraz dynamicznemu rozwojowi organizacji spółki.”- mówi Jakub Mazur dyrektor ds. rozwoju i marketingu Travelplanet.pl.

Aż 88% obrotu spółki generuje sprzedaż wycieczek turystycznych. Na drugim miejscu (7,5%) znajdują się bilety lotnicze sprzedawane za pośrednictwem należącego do grupy Travelplanet.pl serwisu Aero.pl. Reklama stanowi 4,5% obrotu firmy .

W roku 2003 udało się Travelplanet.pl osiągnąć pozycję lidera wśród dystrybutorów turystyki online na polskim rynku (Profit 2/2004) . Celem spółki w 2004 roku jest zdobycie pozycji nr.1 wśród wszystkich multiagentów turystycznych, nie tylko tych działających online.

http://www.travelplanet.pl

Sylwester Kozak307% wzrostu Travelplanet.pl S.A. w I Q 2004

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.