Kolejne twitterowe przejęcie

Temat handlowania twitterowymi nickami poruszaliśmy w listopadzie ubiegłego roku przy okazji opisywania przejęć kont @BreakingNews przez stację MSNBC oraz @cnnbrk przez CNN. Podobną transakcję zawała ostatnio firma IdeaLab, która przejmując domenę Tweetup.com, jednocześnie „zapewniła sobie dostęp” do konta @tweetup.

Kolejne twitterowe przejęcie 1Tego typu sprawy budzą kontrowersje z dwóch przynajmniej powodów. Po pierwsze są niezgodne z regulaminem Twittera. Po drugie – i zapewne ważniejsze – pokazują, że loginy, nicki, nazwy użytkowników w popularnych serwisach mają coraz większą wartość rynkową i coraz częściej są przedmiotem wielodolarowych przejęć.

Wspomniana wyżej firma IdeaLab przejęła domenę Tweetup.com. Podstawą działającego w jej ramach serwisu jest oczywiście konto na Twitterze – @tweetup, które firma kupiła od operatora serwisu tweetups.org. Trudno oczywiście winić IdeaLab za celowe łamanie regulaminu serwisu – w końcu chodzi o biznes oparty na popularności mikrobloga. Firma zabezpieczyła się jednak i zarejestrowała również konto @tweetupdotcom.

Jesteśmy przekonani, że tego typu przejęć i transakcji będziemy z czasem obserwować coraz więcej.

Źródło: Fusible.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry