4.4 mln zł przychodów home.pl

home.pl, dostawca usług internetowych, w pierwszym półroczu 2004 roku zanotował wzrost sprzedaży o blisko 50 procent. Spółka prognozuje, iż w 3 i 4 kwartale dynamika sprzedaży będzie jeszcze wyższa.

W pierwszych dwóch kwartałach 2004r. home.pl utrzymała wysoki, kilkudziesięcioprocentowy wzrost sprzedaży usług internetowych, co korzystnie wpłynęło się na wyniki finansowe spółki. W tym okresie przychody firmy wyniosły 4,40 mln a zysk brutto 1,66 mln złotych. Oznacza to poprawę wyników odpowiednio o 48 i 31 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2003 roku.

Podstawowym źródłem przychodów home.pl pozostają usługi webhostingu – utrzymywanie serwisów internetowych (usługi Business Server i Business Server PRO) oraz kont poczty elektronicznej (usługi Personal Email i Personal Email PRO). Największy wzrost sprzedaży zanotowano na usługach związanych z rejestracją i utrzymaniem domen internetowych.

„Jesteśmy przekonani, że nasze przychody przekroczą w bieżącym roku 10 mln złotych. Spodziewamy się również wypracowania zysku brutto na poziomie 4 mln złotych. Dynamicznie rośnie nam liczba klientów, co świadczy że rynek zaczyna powoli dojrzewać. Przedsiębiorcy wybierając usługi coraz częściej zwracają uwagę na inne parametry niż tylko cena. Ważniejsza jest jakość usług i pomocy technicznej oraz finansowa stabilność usługodawcy.” – mówi Piotr Kapcio, dyrektor ds. marketingu home.pl

home.pl zamierza nadal koncentrować się na obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw oraz użytkowników indywidualnych systematycznie rozbudowując ofertę usług internetowych. W bieżącym roku spółka planuje poszerzenie gamy usług o kolokację serwerów.
Wyniki finansowe spółki home.pl (w mln zł):
Rok Przychód netto Zysk brutto
2004* 10,00 4,00
2003 6,66 2,84
2002 5,23 1,59
* – prognoza

http://www.home.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top