400 przedsiębiorców na konferencji Incenti

Opublikowano: 4 grudnia 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Outsourcing Forum to do tej pory największe przedsięwzięcie edukacyjne w sektorze outsourcingu informatycznego. W konferencji organizowanej przez Incenti w pięciu największych miastach Polski (Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk) wzięło udział ponad 400 osób. Zgodnie z oczekiwaniami organizatorów zdecydowaną większość gości stanowiła kadra zarządzająca przedsiębiorstw – członkowie zarządów, dyrektorzy sprzedaży, kierownicy działów handlowych oraz informatycznych. Reprezentowali oni zarówno biura księgowe, administrację publiczną, firmy produkcyjne i usługowe, jak i znaczące spółki giełdowe.

Wyniki badań przeprowadzonych wśród uczestników konferencji pokazują, że tylko jedna trzecia firm korzysta z outsourcingu informatycznego. Ta forma zarządzania informatyką zdobyła uznanie głównie ze względu na możliwość koncentracji na działalności podstawowej oraz optymalizację kosztów. Mniej niż 20% przedsiębiorców docenia outsourcing ze względu na łatwiejsze planowanie wydatków oraz większe bezpieczeństwo danych.

Najczęściej wymieniane obawy związane z outsourcingiem to przekonanie o wyższych kosztach takich rozwiązań w porównaniu do wdrożeń tradycyjnych oraz braku należytej ochrony poufnych informacji.

„Wyniki badań potwierdzają, że kadra zarządzająca zaczyna dostrzegać korzyści związane z zastosowaniem modelu outsourcingu informatycznego w swojej firmie. Wskazują na to choćby plany zakupowe – zdecydowana większość badanych planuje decyzję o zastosowaniu outsourcingu IT na rok 2003 r.” – powiedział Jerzy Popek, prezes Incenti.

Uczestników konferencji najbardziej interesowały kwestie związane z bezpieczeństwem rozwiązań outsourcingowych. Najczęściej poruszano zagadnienia konstruowania umów prawnych, gwarancji ciągłego dostępu do dzierżawionej infrastruktury informatycznej oraz łącz telekomunikacyjnych. Na pytania gości odpowiadali m.in. Marian Grandys z Uniwersytetu Łódzkiego, Ewa Banachowicz z Deloitte&Touche, prawnicy Marcin Maruta oraz Marcin Gorazda oraz Andrzej Dyżewski, prezes biura badawczo-analitycznego DiS.

http://www.incenti.pl

Sylwester Kozak400 przedsiębiorców na konferencji Incenti

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.